V. Bičiūnaitės ir N. Pranskūnaitės nuotr.
Angle down Atgal

Čarlio drama atskleidė: rūpestis beglobiais – „šiek tiek“ nelegalus

Kaip reaguotumėte, jei jūsų mylimas katinas, kuris labiau vertina šeimininkų draugiją ir vartymąsi ant minkštos sofos nei bastymąsi po svetimas teritorijas, vieną dieną iš lauko grįžtų be pusės ausies ir be..? Katino Čarlio šeimininkas sureagavo emocingai. Tačiau ne iš karto, o tik netyčia išgirdęs pasakojant keistą situaciją. Ji priminė įsisenėjusią problemą.

Įtarimai

Privačiame name netoli Rokiškio psichiatrijos ligoninės gyvenantis vyras (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) tris dienas nesulaukė dingusio katino. Grįžęs augintinis atrodė, švelniai tariant, nekaip – be pusės kairės ausies ir, šeimininko žodžiais, žaizdotu užpakaliu. „Pamaniau, kad katinas pakliuvo į chuliganų rankas. Niekur nesikreipiau“, – pasakojo pašnekovas. Yla iš maišo išlindo po kelių savaičių privačiame pokalbyje, kai pažįstama moteris prasitarė girdėjusi, kad panašus katinas buvo pakliuvęs į gaudykles, pastatytas prie psichiatrijos ligoninės, o paskui kaip beglobis gyvūnas nuvežtas kastruoti į vieną miesto veterinarijos kliniką, vėliau paleistas. Moteris esą girdėjusi, kad gaudytojams kilo įtarimų, jog tai „naminis“ katinas, bet jo paleisti neketino…

Šeimininkas kreipėsi į redakciją prašydamas padėti išsiaiškinti, kas gaudo gyvūnus ir kodėl akivaizdžiai prižiūrėtas Čarlis iškastruotas kaip beglobis, be to, žaizda buvusi nesusiūta, ilgai šlapiavo. Vyras teigė sužinojęs, kad „kažkur prie psichiatrijos ligoninės“ maitinamos ir gaudomos katės, bet tikrai nemanęs, kad ten užklys jo augintinis, nes „katino nepririši“. „Gal daugiau tokių atvejų yra, tik visi tyli?“ – svarstė rokiškėnas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite