REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2020 m. Lapkričio 10 d. 08:37

Č. Sugiharos dienos Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


153573

Dabarties iššūkių akivaizdoje labai svarbu prabilti apie humaniškumą. Šiandieniniame pandemijos baimės kaustomame pasaulyje reikia nepamiršti esminių vertybių, tarp kurių visada pirmauja žmogiškumas. Deja, šiandieninėje visuomenėje itin lengva tai pamiršti – dažnai pirmiausia rūpinamės savo poreikiais, o tik vėliau galvojame apie kitus žmones...


Foto galerija:

5faa335006b2a.jpg
5faa335006d2f.jpg
5faa3350eba58.jpg

Sakoma, jog žmogiškumas prasideda nuo gailesčio ir užuojautos. Bet vien užjausti ir gailėtis neužtenka... Padėti skriaudžiamam, kenčiančiam, išgelbėti gyvybę – štai tikrasis žmogiškumas. O jei vienas žmogus išgelbėja daugiau kaip 6 000 gyvybių?.. Taip Antrojo pasaulinio karo metais pasielgė Japonijos konsulas Čiunė Sugihara, išdavęs Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms, išgelbėdamas juos nuo mirties. Taip elgdamasis jis rizikavo saugiu savo šeimos gyvenimu, karjera, nes oficialiai tam neturėjo Japonijos vyriausybės pritarimo. Bet tikras ŽMOGUS tokiomis aplinkybėmis apie save negalvoja...

Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas Čiunės Sugiharos humaniško poelgio svarbą šiandienos pasauliui, taip pat tai, kad 1985 metais jam buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas, bei pažymėdamas jo gimimo 120-ąsias metines, 2020 metus paskelbė Čiunės Sugiharos metais. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, prisidėdama prie gausybės renginių, skirtų šiai neeilinei asmenybei, lapkričio 10-13 dienomis organizuoja renginių ciklą „PASAULIO ATMINTIS. SAKUROS LIETUVOJE“. Ir nors negalime būti kartu, bet išmokę palaikyti ryšį per nuotolį, šiomis dienomis visa bendruomenė dalyvausime renginiuose.

Lapkričio 10 dieną vyks VDU Azijos studijų centro sukurto dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ (2018) peržiūra ir aptarimas.

Lapkričio 11 dieną organizuojamas konkursas „Daugiausiai popierinių gervių išlanksčiusi klasė". Pagal duotą pavyzdį mokiniai namuose gamins popierines origami gerves. Kodėl origami ir gervės? Origami (jap. 折紙, iš ori 'lankstyti' + kami 'popierius') – japoniškas meninis popieriaus lankstymo būdas. Origamiais taip pat vadinami ir patys lankstiniai. Labiausiai žinomas pasaulyje origamis – „gervė“. Dažnam žmogui žodis „origami“ asocijuojasi būtent su gerve. Japonijoje gervė (dzuru) buvo gerbiama kaip valstybės didybės simbolis. O Č. Sugihara juk ir yra Japonijos pasidižiavimas (filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ kūrėjų komandos nariams Aurelijui Zykui ir operatoriui Kristijonui Jakubsonui nuvykus filmuoti į Japoniją, japonai su pasididžiavimu pasakojo apie savo tautos šviesulį).

Lapkričio 12 dieną Gediminas Beržinis kalbins Šiaulių krepšinio komandos trenerį, Šiaulių miesto garbės pilietį Antaną Sireiką. Susitikimas-diskusija „2 metai Japonijoje“ vyks ZOOM platformoje.

Lapkričio 13 dieną gimnazijos bibliotekoje vyks knygų ir fotografijų paroda „Pasaulio atmintis“. Ją aplankyti taip pat galėsime virtualiai.

Jei kada norėsis pasakyti, kad vienas žmogus yra bejėgis, prisiminkime Č. Sugiharą ir suprasime, kad ir vienas žmogus gali labai daug...

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė ir Informacinio centro vedėja Rima Juškienė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA