Angle down Atgal

Buvusi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti (3 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktus, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Tyrimas atliktas gauto pranešimo ir papildomai gautos informacijos pagrindu. Nustatyta, kad L. Nagienė 2019-2020 metais savivaldybės administracijoje sprendė klausimus, susijusius su Mažeikių Kalnėnų pagrindine mokykla, kuriai vadovauja L. Nagienei artimas asmuo. Nors 2019 m. spalį administracijos direktorė pareiškė nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su Kalnėnų progimnazija, o meras ją potvarkiu nuo minėtųjų klausimų nušalino, bet L. Nagienė ir toliau dalyvavo šiuos klausimus sprendžiant. VTEK vertinimu, ji veikė interesų konflikto situacijoje.

Taip pat tyrimo duomenys rodo, kad pernai kovą, šalyje paskelbus karantiną dėl COVID-19, L. Nagienė pasirašė įsakymą, kuriuo įgaliojo UAB „Tomga vairuotoją atstovauti savivaldybės administraciją organizuojant keturių asmenų, tarp kurių buvo ir L. Nagienei artimas asmuo, parvežimą iš Estijos į Lietuvą. Tačiau teisės aktai tuo metu įpareigojo piliečių parvežimą tik nuo sienos kirtimo punktų ar oro bei kitų uostų Lietuvoje. Išlaidas L. Nagienė savivaldybės administracijai kompensavo tik pasirodžius Mažeikių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitai apie galimus teisės aktų pažeidimus. VTEK vertinimu, L. Nagienė šioje situacijoje pasinaudojo tuo metu eitomis pareigomis ir savivaldybės administracijos lėšomis suorganizavo jai artimo asmens parvežimą iš Estijos, nors teisės aktai to nenumatė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite