Angle down Atgal

Buvęs Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas padavė į teismą ministeriją

Buvęs respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius Valentas Mačiulis bylinėjasi dėl atleidimo.

Vilniaus miesto apylinkės teisme šią savaitę vyko parengiamasis posėdis dėl V. Mačiulio skundo – jis siekia naikinti ministro Aurelijaus Verygos įsakymą, kuriuo atleistas iš pareigų. Kitas parengiamasis posėdis suplanuotas kovo 13 dieną, BNS sakė teismo atstovė.

V. Mačiulio advokatas Gediminas Bulotas plačiau skundo motyvų nekomentavo. Ministerija taip pat nuo platesnių komentarų susilaiko.

„Jis turi tokią teisę, tad nieko keisto, kad ja pasinaudojo, juk gyvename teisinėje ir demokratinėje valstybinėje. Tad laukiame teismo sprendimo ir tuomet, po jo, bus galima plačiau pakomentuoti“, – BNS teigė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Apie V. Mačiulio atleidimą ministerija paskelbė lapkritį. Aiškinta, kad darbo sutartis su V. Mačiuliu nutraukta atsižvelgiant į daugybinius teisės aktų pažeidimus. Anot pranešimo, ligoninės vadovas, neturėdamas tam teisės, neatlygintai perdavė naudoti valstybės turtą tretiesiems asmenims, ilgalaikį materialųjį turtą išnuomojo ne konkurso būdu bei pažeidė Valstybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso organizavimo taisykles.

Kaip matyti iš ministerijos vykdytų tyrimų medžiagos, V. Mačiulis įsakymu 2013 metais beveik 600 kvadratinių metrų patalpas perdavė iki 2019 metų birželio naudotis maitinimo paslaugas teikiančiai bendrovei „Pontem“. Tyrėjai pažymi, kad konkursą dėl valstybės turto nuomos galėjo organizuoti tik ministerija. Kartu teigiama, kad neimant nuomos iš „Pontem“ valstybė jau negavo apie 60 tūkst. eurų pajamų ir dar beveik 23 tūkst. eurų neteks iki sutarties pabaigos (skaičiuojant pagal minimalų nuompinigių dydį).

V. Mačiulio atleidimo motyvu tapo ir tai, kad jis asmeninėms reikmėms naudojo ligoninės vardu įsigytą automobilį. Tarp V. Mačiulio pažeidimų minėtas ir profesinės sąjungos pirmininko atleidimas, bylinėjimasis su profesinės sąjungos nariais įstaigos sąskaita perkant teisines paslaugas.

Gruodžio pabaigoje laikinuoju Psichiatrijos ligoninės vadovu paskirtas Arūnas Germanavičius. Jis BNS yra sakęs, kad jam pavesta pertvarkyti ligoninę, praeityje kritikuotą dėl žmogaus teisių pažeidimų ir kitų klausimų. Čia įsidarbino ir buvęs ministro A. Verygos patarėjas Danas Bakša.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite