Angle down Atgal

Buvęs „Raseinių vandenų“ vadovas kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu, svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu yra pareikšti buvusiam „Raseinių vandenų“ vadovui Stanislovui Bartkui, antradienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra. 

Pasak prokuratūros, kaltinimai dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo taip pat pateikti vis dar įmonėje dirbančiam nuotekų tvarkymo inžinieriui Povilui Vežbavičiui. Tokie patys kaltinimai pateikti ir vienos privačios įmonės technikos direktoriui, o kitos privačios bendrovės vadovas šioje byloje sulaukė kaltinimų dokumentų klastojimu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2017-2018 metų sandūroje trijų įmonių grupė laimėjo „Raseinių vandenų“ vykdytą viešąjį pirkimą dėl nuotekų tinklo rangos darbų, tačiau nevykdė visų daugiau nei 40 tūkst. eurų vertės sutartyje numatytų darbų. 

Anot STT, dalį sutartyje numatytų darbų atliko patys „Raseinių vandenys“, mažesnėmis nei jų rangovų kainomis ir kitomis sąnaudomis. 

Manoma, kad tokiu būdu S. Bartkus piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir iššvaistė daugiau kaip 9 tūkst. eurų bendrovei priklausantį turtą. 

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad vienos įmonės vadovas susitarė su S. Bartkumi dėl dalyvavimo Nuotekų perpumpavimo stoties įrangos viešajame pirkime ir jame pasiūlė dirbtinai 4 tūkst. eurų padidintą kainą. 

Pagal šį susitarimą „Raseinių vandenys“ sudarė palankias sąlygas įmonei laimėti pirkimą, o S. Bartkui ir P. Vežbavičiui už tai buvo atlyginta finansiškai. 

Prokuratūros teigimu, dar dviejų asmenų – Vilniuje praktikuojančio advokato ir „Raseinių vandenų“ direktoriaus pavaduotojo strateginiam planavimui – atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. 

Baudžiamąją bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite