Buto pirkėjus mulkinęs ir sau naudos siekęs telšiškis stos prieš teismą

Telšiai
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2017-ųjų kovo mėnesį Telšiuose gyvenančių sutuoktinių pora, nusprendusi įsigyti vieno kambario butą, nė nenumanė, kad įsivels į sukčių pinkles, o dėl įvykusio pirkimo-pardavimo sandorio bus priversti varstyti teismo ir policijos komisariato duris.

Po beveik du metus trukusio ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, išaiškinus visas aplinkybes,byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė. Telšiškis (gimęs 1975 m.) kaltinamas įvykdęs nusikalstamas veikas pagal LR BK 182 str. 1 d. ir LR BK 300 str. 1 d.

Istorija apie nekilnojamojo turto pirkimą prasidėjo vyrui ir žmonai aptikus skelbimą apie Telšiuose parduodamą vieno kambario butą. Nusprendus turtą įsigyti ir su pardavėju sutarus 13000 eurų kainą bei pirkimo sąlygas, buvo paduotas 4000 eurų avansas.

Nors butas priklausė uždarajai akcinei bendrovei, su pardavėjais kontaktavo ir visus piniginius reikalus sprendė su butą parduodančia bendrove nesusijęs asmuo – direktorės sugyventinis. Jis, įtikinęs buto pirkėjus, kad dalyvaudamas sandoryje jis teisėtai veikia bendrovės vardu, iš asmenų paėmė 1000 eurų įnašą, neva reikalingą buto pirkimo-pardavimo sutarčiai sudaryti.

Tęsdamas savo nusikalstamą sumanymą apgaule įgyti svetimą turtą, kaltinamasis pirkėjams nurodė sumokėti ir likusią pinigų sumą už butą – t. y. 8000 eurų. Paėmęs pinigus už buto įsigijimą, jis asmenims pateikė netikrą jo paties už bendrovės direktorę pasirašytą kasos pajamų orderio kvitą.

Kai pinigai už butą buvo sumokėti, paaiškėjo, kad buto pirkimo-pardavimo sutartis nebuvo sudaryta, nes kaltinamasis neturėjo įgaliojimų veikti bendrovės vardu, be to jis paimtų 9000 eurų neperdavė už bendrovės veiklą atsakingai direktorei – savo sugyventinei.

Kadangi parduodamas vieno kambario butas buvo įkeistas Telšiuose veikusiai kredito unijai, kurios kreditavimo tarnybos vadovu buvo pats kaltinamasis, pirkėjai prarado galimybę nuosavybes teise įregistruoti butą. Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, už kredito unijai įkeistą butą nebuvo sumokėta 9000 eurų. Tų pačių pinigų, kuriuos iš nukentėjusiųjų paėmė kaltinamasis.

Civiline tvarka į teismą kreipusiems nukentėjusiems sutuoktiniams šiuo metu butas priklauso nuosavybės teise, tačiau tai įvyko tik po to, kai telšiškiai dar kartą sumokėjo 9000 eurų kredito įstaigai tam, kad būtų išregistruota hipoteka (įkeitimas). Iš kaltinamojo pinigai išieškomi teisminiu ginču.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas, t. y. sukčiavimą ir dokumento klastojimą, kaltinamajam gresia laisvės atėmimo bausmė iki 3 metų. Tai – ne vienintelės kaltinamojo galimai įvykdytos nusikalstamos veikos. Jo veikla susidomėję ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.