„Busture“ – pažangiausia duomenų nutekėjimo prevencija

Šiauliai
"Etaplius" archyvo nuotr.
Jurgita Kastėnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių bendrovė „Busturas“ prieš pusantrų metų pradėjo ruoštis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įsigaliojimui. Paskelbus viešąjį konkursą pažangiam apsaugos sprendimui diegti, prie „Busturo“ pasirengimo darbų prisijungė „Blue Bridge Bond“ komanda, pasiūliusi saugos sprendimą „Safetica“, orientuotą į duomenų nutekėjimo prevenciją.

„Saugome daug jautrių asmens duomenų ir jau anksčiau pagalvodavome, kad reikia sustiprinti jų apsaugą“, – sako „Busturo“ IT skyriaus vadovas. Įmonė ir anksčiau tvarkydavo duomenis pagal nustatytas tvarkas, tačiau BDAR vis tiek tapo iššūkiu.

Įmonė ne tik pradėjo tobulinti vidines procedūras, bet ir ieškoti tinkamiausio techninio sprendimo. Svarbu buvo ne tik kokybiška duomenų apsauga, bet ir paprastumas, kokybiškas palaikymas. Išsami rinkos analizė padėjo parengti kokybišką techninę specifikaciją, o tai leido įsigyti ne tik patį sprendimą, bet ir profesionalią pagalbą, jį diegiant.

„Įmonei „Busturas“ pasiūlėme vieną pažangiausių duomenų nutekėjimo produktų – „Safetica“. Tarp svarbiausių „Safetica“ privalumų – kenksmingos veiklos atpažinimas ir blokavimas, neteisėto duomenų kopijavimo prevencija, galimybė parengti individualias tvarkas, kuriomis priskiriamos teisės, dirbant su svarbiais dokumentais. Be to, šis sprendimas veikia „debesyse“, tiesiai iš „Blue Bridge“ duomenų centro“, – vardija viešąjį konkursą laimėjusios IT įmonės „Blue Bridge Bond“ saugumo sprendimų vadovas Valdas Laučys.

„Blue Bridge Bond“ yra vienas iš nedaugelio tiekėjų Lietuvoje, kurie gali ne tik parduoti šį sprendimą, bet ir padėti įdiegti. Pasitelkus „Safetica“, nuspręsta apsaugoti visas „Busturo“ kompiuterizuotas darbo vietas, taip pat – mobiliuosius įrenginius. Iš viso įmonė valdo vien apie 130 kompiuterizuotų darbo vietų, o jautrūs duomenys cirkuliuoja buhalterijos, administravimo ir kitose sistemose.

Paties instrumento „Safetica“ įdiegimas truko porą savaičių. „Jau matome, kaip atrodo duomenų srautai, galime sekti, kad pavojingi duomenys nepatektų į mūsų sistemą iš išorės, o jautrūs mūsų saugomi duomenys nenutekėtų į išorę“, – pabrėžia pašnekovas.

Šiuo metu „Busturo“ IT skyriaus komanda vykdo šio duomenų nutekėjimo apsaugos programinės sistemos galimybių taikymą. Tai procesas, kuris turi būti nuolat valdomas, kintant įmonės poreikiams, struktūrai ir keičiantis technologijoms.

„Etaplius“ informacija