Angle down Atgal

Bus modernizuotas Alytaus gatvių apšvietimas

 

Alytaus miesto savivaldybės administracija su viešąja įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Gatvių apšvietimo modernizavimas Alytaus mieste“ sutartį.

Projektu bus pagerinta kokybė vienos iš Alytaus miesto savivaldybės teikiamų viešųjų paslaugų, t. y. gatvių apšvietimo paslaugos, kurios tinkamas teikimas yra svarbus eismo saugumui, bendram miesto patrauklumui palaikyti tamsiuoju paros metu. Kokybiškas gatvių apšvietimas tamsiu paros metu pagerina matomumą vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems, sukuria saugią aplinką miesto gyventojams bei svečiams, o tai skatina juos daugiau laiko praleisti viešosiose erdvėse.

Miesto gatvių apšvietimo infrastruktūros būklė identifikuota kaip nusidėvėjusi ir energetiškai neefektyvi, todėl šiuo projektu numatoma atlikti 147 gatvių apšvietimo įrenginių modernizavimo darbus: modernizuoti 1654 šviestuvus su 1632 atramomis, nukloti apie 71350 m elektros kabelių, modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutines energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 40 % (skaičiuojamasis metinis elektros sąnaudų sumažėjimas 499,65 KWh/metus, arba 51.58%).

Projektu sprendžiamos šios pagrindinės problemos:

  • Energetiškai neefektyvus elektros energijos naudojimas, teikiant gatvių apšvietimo paslaugą ir didėjančios nuolatinės sistemos priežiūros ir remonto sąnaudos (Išlaidos sistemos priežiūrai ir remontui auga, nes nusidėvėję ir reikalavimų neatitinkantys natrio šviestuvai sudaro apie 60 % visų Alytaus miesto gatvių apšvietimo sistemoje esančių šviestuvų, kurių priežiūra kainuoja kasmet vis daugiau);
  • Padidėjusi aplinkos tarša dėl netvarių šviestuvų naudojimo (projektu bus siekiama metinio išmetamų ŠESD emisijos kiekio sumažėjimo 278,87 t CO2e/metus); 
  • Nepakankamai saugi gyvenamoji aplinka gyventojams ir miesto svečiams (2014-2018 metais per metus savivaldybėje įvykdavo vidutiniškai 14,4 eismo įvykis tamsiuoju paros metu ar prieblandoje. Tinkamas gatvių apšvietimas leidžia apie 30% sumažinti tamsiuoju paros metu įvykstančių eismo įvykių skaičių).

Projektas bus įgyvendintas per 24 mėn. Jo metu bus parengta visa reikalinga techninė dokumentacija ir atlikti rangos darbai. 

Projekto biudžetas – 2 816 891,33 Eur, iš jų 50%, arba 1 408 445,66 Eur, sudaro Europos regioninės plėtros fondo parama, likusius 50% skiria savivaldybė. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite