Angle down Atgal

Bus įrengta 100 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių

Įgyvendinant taikos sutartį tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos kompanijos „Danpower“, bendrovė neatlygintinai perduos 100 elektromobilių stotelių. Transporto kompetencijų agentūra rūpinsis šių stotelių visoje Lietuvoje įrengimu, praneša Energetikos ministerija.

„Lietuvai būtina spartinti netaršaus transporto naudojimą tam, kad pasiektume Energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų, įvykdytume Lietuvos prisiimtus europinius“, – pranešime cituojamas laikinasis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kaip praneša ministerija, numatyta, kad per 6 mėnesius Labdaros ir paramos įstatymo numatyta tvarka 100 elektromobilių pakrovimo stotelių bus perduotos Transporto kompetencijų agentūrai, kuri yra atsakinga už kelių infrastruktūros gerinimą.

Agentūra skelbs viešą konkursą įkrovimo stotelių tinklo operatoriui atrinkti, kuris spręs dėl naujų stotelių įrengimo vietų miestuose. Dėl įrengimo vietų bus konsultuojamasi su savivaldybėmis, jos turės būti viešos prieigos ir jomis naudotis galės visi norintys. Stotelės bus gaminamos Lietuvoje, numatytas stotelių tiekėjas – „Elinta charge“, jų galia – 22 kilovatai (kW), nurodo Energetikos ministerija.

Generalinė taikos sutartis tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos kompanijos „Danpower“ buvo pasirašyta ir įsigaliojo praeitų metų gegužės 8 dieną. Ja užbaigti ilgus metus trukę teisminiai ginčai. Pagal taikos susitarimą Vokietijos kompanija buvo numačiusi ketinimą investuoti į 100 elektromobilių krovimo stotelių Lietuvoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite