mandarinai, skrandžio opa, cukrinis diabetas, inkstų ligos
Angle down Atgal

Būkite atsargūs – mandarinai gali pakenkti jūsų kūnui ir organizmui

Populiariausias citrusinis vaisius yra mandarinas. Šis saldus ir sultingas vaisius mėgstamas visus metus, tačiau didžiosios metų šventės be jų neįsivaizduojamos. Citrusiniuose vaisiuose yra didelis kiekis vitamino C, kuris yra svarbus kovojant su virusais.

Šių vaisių valgymas gali padėti sužadinti emocijas, sumažinti pyktį, sumažinti sezoninius žmogaus kūno pokyčius ir užkirsti kelią įvairiems vėžiams. Bet visi neturėtų valgyti mandarinų. Medžiagos esančios mandarinuose gali būti kenksmingos. Padidėjęs mandarinų rūgšties kiekis gali pažeisti virškinimo trakto gleivinę. Kartais net kyla grėsmė sveikatai.

1. Ekspertai rekomenduoja žmonėms, turintiems alergiją citrusiniams vaisiams, išmėginti mandarinų žieveles. Jos gali užkirsti kelią bėrimui, galvos skausmui, niežėjimui, patinimui, pagerinti visą organizmo veiklą.

2. Sergant cukriniu diabetu, nuo mandarinų gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Todėl sergantieji neturėtų valgyti daugiau kaip 2–3 mandarinus per dieną.

3. Žmonėms, sergantiems skrandžio opa, reikia visiškai atsisakyti mandarinų, nes jie gali stipriai pakenkti jūsų organizmui ir net sustiprinti esančias problemas.

4. Žmonės, sergantys inkstų ligomis, taip pat turėtų riboti mandarinų vartojimą. Vaisių sudėtyje yra rūgščių, kurios prisideda prie inkstų ligų paūmėjimo. Jei inkstų akmenys yra dideli, būtinai kreipkitės į medikus.

5. Nėščios moterys neturėtų valgyti mandarinų per daug. Kuo nėštumas ilgesnis, tuo didesnis pavojus gali kilti.

6. Neduokite mandarinų metų neturinčiam vaikui. Nuo vienerių metų galite pradėti duoti vaikui po kelias skilteles ir palaipsniui tą kiekį didinti. Jei pastebėjote odos paraudimą ar kitokias kūno reakcijas, geriau palaukti iki 2–3 metų amžiaus.

7. Mandarinuose yra pakankamai kalorijų ir nemažai cukraus. Todėl verčiau ribokite jų kiekį, jeigu rūpinatės savo figūra ir kūno apimtimis.

Apribokite citrusinių vaisių kiekį:

jei sergate alergija ir odos ligomis;

jei neseniai patyrėte sunkią psichinę ligą. Šiuo metu citrusai gali labiau alergizuoti;

vartojant širdies ir kraujagyslių sistemos vaistus;

jei valgote citrusinius vaisius išsivalę dantis, tai gali sukelti dantų emalio sunaikinimą.

Gydytojai mano, kad galima suvalgyti 2–3 mandarinus per dieną. Nepamirškite, bet koks vaisius yra pavojingas, kai jis nėra nuplaunamas. O parduotuvėse parduodami vaisiai dažnai būna apdoroti įvairiomis cheminėmis medžiagomis, kurios žmogaus organizmui nuodingos.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite