Autorės ir Bubių mokyklos nuotraukos
Angle down Atgal

Bubių mokyklos 120 metų jubiliejus – su garbinga grafų giminyste, ovacijomis, ąžuolu ir pikniku

Spalio 8-ąją Šiaulių rajono Bubių mokykla, įkurta grafo Dmitrijaus Zubovo 1899 metais, minėjo 120 metų jubiliejų. Šia proga visą dieną mokykloje vyko šventė. Atvykstančius į šventę pasitiko gyvas laukų ir darželių augalų ir gėrybių kilimas, atidaryta paroda, o į koncertą pakvietė grafų Zubovų palikuonis, žymus pianistas Rokas Zubovas.

Su švente mokyklos bendruomenę, direktorių Vaidą Bacį atvyko pasveikinti buvę ir esami mokyklos mokiniai ir mokytojai, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė, Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Judita Šakočiuvienė, Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Raimondas Galkus.

Mero pavaduotojas Česlovas Greičius pasidžiaugė pasikeitusia, atsinaujinusia mokykla, puikia ir energinga bendruomene ir tuo, kad mokykla žengia į naują švietimo istorijos etapą, nes gali išsipildyti svajonė turėti pirmą Lietuvoje jungtinę mokyklą, kurios dalimi taptų ir Bubių mokykla.

Šiaulių rajono savivaldybės padėkos raštai įteikti Bubių mokyklos bendruomenei, mokyklos darbuotojai Angelei Stasiulienei, Birutei ir Sauliui Grybams, Bubių mokyklos mokinės Liucijos tėvams už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą mokyklai, rusų kalbos vyresniajai mokytojai, vyresniajai socialinei darbuotojai Laimai Benikasienei, anglų kalbos mokytojai metodininkei Ausmai Šereivienei.

Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus padėkos įteiktos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Rasai Bukelskienei, matematikos mokytojai metodininkei Nataljai Kozlovai, istorijos, geografijos, pilietiškumo vyresniajai mokytojai Zitai Vaitkevičienei, fizinio ugdymo mokytojui metodininkui Ryčiui Alūzui. Apie tai, kokia draugiška ir šilta bei demokratiška atmosfera vyrauja šioje mokykloje, liudijo nuoširdžios ir labai garsios mokinių ovacijos apdovanotiesiems mokyklos jubiliejaus proga mylimiems mokytojams.

Judita Šakočiuvienė mokyklos bendruomenei įteikė Seimo nario Juozo Rimkaus dovanas, o Bubių bendruomenės pirmininkas Vytautas Žymančius – paties iš gilės išaugintą ąžuolo sodinuką.

Po oficialių sveikinimų atidaryta fotografijų paroda „Tu esi“, parodos rengėja istorijos mokytoja Zita Vaitkevičienė papasakojo apie mokyklos pradžią, kuris susijusi su grafo Dmitrijaus Zubovo ir jo šeimos švietėjiška veikla. 1899 metais grafas atidarė ir savo lėšomis išlaikė pradinę mokyklą, kurioje mokytojavo ir grafo dukros Elena ir Darija Zubovaitės. 120 metų mokyklos istorija išliko nuotraukose, kurios ir sudaro jubiliejinę parodą „Tu esi“.

Bubių mokyklos mokiniai pagerbė mokyklos įkūrėjo Dmitrijaus Zubovo atminimą, nuvyko į Beinoriškės pravoslavų kapines, esančiais netoli Bazilionų miestelio, kur palaidotas grafas Dmitrijus Zubovas ir jo motina grafienė Aleksandra Zubova, Šiaulių mergaičių gimnazijos, dabar - Didždvario gimnazija, įkūrėja ir statytoja Aleksandra Zubova. Kad istorija šioje mokykloje yra labai svarbi, liudija net ir mokyklos direktoriaus kabineto interjeras, kuriame – įspūdinga Bubių piliakalnio panoraminė nuotrauka.

Pirmąją šventės dalį mokykloje surengta įvairių edukacinių užsiėmimų, visų laukė pietų piknikas mokyklos sode. Šventės proga mokykla sulaukė ir ypatingo svečio - grafų Zubovų giminės palikuonio pianisto Roko Zubovo, kuris yra ir garsiojo kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis. Šventę vainikavo pianisto Roko Zubovo koncertas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite