Angle down Atgal

Briuselyje į protestą prieš COVID-19 taisykles susirinko apie 50 tūkst. protestuotojų

Briuselyje sekmadienį dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš COVID-19 taisykles, o policija panaudojo vandens patranką ir ašarines dujas prieš akmenis mėtančius protestuotojus.

Pasak institucijų, Belgijos sostinėje susirinko apie 50 tūkst. protestuotojų. Tai buvo skaitlingiausias protestas mieste per pastaruosius mėnesius.

Netoli Europos Sąjungos būstinės kilo susirėmimų, o policija panaudojo vandens patranką ir ašarines dujas, mėgindama atstumti protestuotojus, mėtančius grindinio akmenis ir petardas.

Naujienų agentūra RTL pranešė, kad kaukėti demonstrantai išdaužė stiklinį įėjimą į ES užsienio politikos agentūros biurą.

Protestas įvyko tuo metu, kai dėl omikron bangos infekcijų skaičius visoje Europoje pasiekė rekordines aukštumas.

Protestuotojai nešėsi plakatus, smerkiančius Belgijos ministrą pirmininką Alexandre'ą De Croo (Aleksandrą De Kro) ir galimybių pasą, reikalingą norint patekti į daugelį vietų, nešė ženklus.

Įvairios organizacijos, įskaitant „World Wide Demonstration for Freedom“ („Pasaulinė demonstracija už laisvę“) ir „Europeans United for Freedom“ („Europiečiai susivieniję už laisvę“), paragino prisijungti ir gyventojus iš kitų ES valstybių.

Minioje buvo galima išvysti Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Rumunijos vėliavų.

„Tai, kas vyksta nuo 2020 metų, padėjo žmonėms pabusti ir vaduotis nuo korupcijos“, – kalbėjo protestuotoja Francesca Fanara, atvykusi iš Lilio šiaurės Prancūzijoje.

„Tai sveikatos diktatūra“, – pareiškė portugalas Adolfo Barbosa.

ES sveikatos agentūra penktadienį pranešė, kad omikron tapo dominuojančiu variantu bloke ir kai kuriose kaimyninėse šalyse.

Praėjusią savaitę Belgijoje paros užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki daugiau nei 60 tūkst. – institucijos pavadino tokį užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugio „cunamiu“.

A. De Croo penktadienį paskelbė, kad restoranai ir barai gali pailginti darbo valandas, nors naktiniai klubai ir toliau išlieka uždaryti.

Kaimyninė Prancūzija pranešė, jog nuo vasario 2 dienos pradės laipsnišką koronavirusinių apribojimų panaikinimą, institucijoms pareiškus, kad esama „drąsinančių ženklų“, kad omikron sukelta infekcijų banga silpnėja.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite