Angle down Atgal

Borneo saloje aptiktas itin retas orangutangas albinosas

Pietryčių Azijos Borneo saloje aptiktas itin retas orangutangas albinosas baltu kailiu ir mėlynomis akimis. Maždaug penkerių metų amžiaus patelę praėjusią savaitę sugavo gyventojai nuošalaus kaimo džiunglėse, antradienį pranešė gyvūnų apsaugos organizacija „Borneo orangutangų išsaugojimo fondas“ („Borneo Orangutan Survival Foundation“, BOSF), kuria remiasi agentūra dpa.

Manoma, kad Indonezijoje, kuriai priklauso ir dalis Borneo salos, gyvena tik 45 000–65 000 orangutangų. Patikimų skaičių, kiek tarp jų yra albinosų, nėra.

Aktyvistų duomenimis, kaimo gyventojai pradžioje gyvūną uždarė į narvą. Tačiau po dviejų dienų dėmesį į jį atkreipė žinybos. Dabar orangutangas yra BOSF gyvūnų globos namuose. Pranešama, jog jis yra sveikas, tačiau yra požymių, kad buvo įsivėlęs į kovą. Nuotraukose ant orangutango nosies matyti sukrešėjusio kraujo.

BOSF jau 25 metus Borneo saloje rūpinasi orangutangais. Albinoso organizacijai dar neteko globoti. „Orangutangai yra reti, o orangutangai albinosai – dar daug retesni“, – sakė atstovas.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite