REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Vasario 6 d. 09:34

Boksininkė Kamilė Mickutė: Esu žmogus, kuris užsiima mėgstama veikla ir save ugdo

Kaunas

asmeninio archyvo nuotrauka

Mindaugas JonušasŠaltinis: Etaplius.lt


116819

Žmogus, gyvenantis bendruomenėje, savo laiką skiria pareigoms, veiklai, vaidmenims, be kurių jo buvimas būtų neįmanomas. Tačiau jis turi ir laisvalaikį, kurio metu atkuria jėgas, atsipalaiduoja, ieško džiaugsmą teikiančios veiklos. Laisvalaikis nėra visiško dykinėjimo ir pasinėrimo į pramogas laikas.

Laisvalaikis nereikalauja siekti profesionalumo aukštumų, jo metu gali nedidelėje bendruomenėje pasidžiaugti ir mažais pasiekimais, kurie teikia laimės gyvenime. Įdomu tai, kad sugebama suderinti labai skirtingas veiklas: meno subtilumą ir kovinio sporto šiurkštumą, veržlumą. Tarp tokių priešpriešų dvasios laisvės ir saviraiškos kelio ieško pašnekovė Kamilė Mickutė. Ji teigia: „Aš jaučiuosi daug geriau, kai kažką moku ir galiu tai parodyti kitiems žmonėms".

Kaip atsiradote muzikos pasaulyje?

Muzikos pasaulyje atsiradau labai paprastai. Kai buvau dar visai maža mergaitė, su tėvais važiuodavome į svečius pas tėvų pažįstamus, kurie turėjo pianiną. Kol suaugę kalbėdavosi, aš grodavau pianinu ir mėgaudavausi kiekvienu jo garsu, nata. Taip pat labai mėgau vieną atlikėją – Lady gaga. Man patiko ne tik jos stiprus balsas, bet ir jos grojimas pianinu. Mano tėtis leido man naudotis savo jos vaizdo ir garso įrašais. kuriuose ji grodavo, o aš tik svajodavau, kad noriu groti taip pat gerai, kaip ir mano mėgstama atlikėja - Lady gaga.

Visus metus prašiau savo tėvų, kad leistų man lankyti muzikos mokyklą. Muzikos mokykloje pirmieji du metai man labai patiko, mokiausi gerai. Tačiau trečiaisiais metais man jau sekėsi blogiau, nesimokiau, bėgau iš pamokų. Vis prašiau mamos, kad leistų man baigti mokytis muzikos, bet, deja, mama vertė mane eiti toliau mokintis. Kuo toliau, tuo labiau mano pasiekimai blogėjo.

Aš nesimokinau to, ką man užduodavo pianino mokytoja, aš kurdavau savo kūrinius.Net bažnyčioje grojau savo kūrybą, būdama vienuolikos metų. Taip ir nebaigiau muzikos mokyklos. Mečiau ją, likus metams iki jos baigimo, nes ji man buvo kančia, aš visai nebenorėjau groti ir mano grojimo lygis buvo žemesnis nei mano bendraklasių. Metusi muzikos mokyklą, aš ilgą laiką negrojau, bet pajutusi laisvę, kad galiu tobulėti ir be mokytojos pagalbos, aš ėmiau vėl groti. Žinoma namuose ir tik sau, bet mano grojimo lygis pakilo ir vėl mokausi groti su užsidegimu.

Ko reikia, kad pradėtum muzikuoti?

Kad pradėti muzikuoti reikia pirmiausiai noro ir motyvacijos, kaip ir kiekvienam dalykui. O, kai turi noro kažką daryti, tai gali to pasiekti. Žinoma, reikia įdėti ir daug darbo, pastangų, laiko. Bet, kai darai tai, kas patinka, tau tas darbas nėra kančia ir jauti tik malonumą.

Jūsų veikla labiau sėkmė ar darbas?

Mano veikla yra nei sėkmė, nei darbas. Aš darau tai savo malonumui, nes tai man patinka. Tai papildo mano kasdienybę ir mano asmenybę. Aš jaučiuosi daug geriau, kai kažką moku ir galiu tai parodyti kitiems žmonėms.

Kaip kovos menai atsirado jūsų kelyje?

Kovos menais taip pat domėjausi būdama maža mergaitė, nes turėjau vyresnį brolį, kuris tuo metu lankė boksą. Brolis kartais ir mane pamokindavo, ką buvo išmokęs per bokso treniruotes. Man tada ėmė patikti kovų menai, bet aš jų nelankiau, nes ėjau į muzikos mokyklą. Bet, kai ją mečiau, aš galvojau, ką man geriau lankyti kikboksą ar šokius. Vis tik pasirinkau lankyti kikboksą, nes norėjau būti fiziškai stipresnė ir mokėti apsiginti.

Nors aš labai bijojau pradėti sportuoti kovinį sportą, nes esu panelė ir galvojau gausiu daug neigiamų atsiliepimų apie mano naująją veiklą. Bet mano noras buvo didesnis už baimę ir vis tiek nuėjau su jauduliu į pirmąją treniruote ir nuo to laiko aš sportuoju su užsidegimu. Nors ir gavau nepalaikančių atsiliepimų, bet jie manęs nesustabdė ir nenuliūdino, nes aš tai darau dėl savęs, dėl to, kad man tai patinka. Man būna net liūdna, kai tenka praleisti treniruotę, nes joje aš, matydama savo pasiekimus, tampu laiminga.

Jei kas jūsų pakalustų, kas esi? – Kaip save pristatytumėte?

Aš savęs nelabai mėgstu pristatinėti, bet jei to paklaustu aš sakyčiau, kad aš esu žmogus, kuris užsiima mėgstama veikla ir save ugdo. Iš naujo atradusi muziką, vėl jos mokosi. Žmogus, kuris nebijo piktų replikų apie mylimą sportą - kikboksą, nors daugelis žmonių mano, kad tai tik vyrų sportas.

Kaip kurti jaunam žmogui savo sėkmės istoriją?

Aš patarčiau jaunam žmogui atrasti tokią veiklą, kuri jam labai patinka, neša džiaugsmą, suteikia laimę. Lankyti įvairius būrelius, atrasti kažkokį užsiėmimą. Nes, atradus tai, kas tau patinka ir tobulėjant savo srityje, gali pasiekti aukštų rezultatų, kurie gali atnešti sėkmę.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA