Boksininkė G. Stonkutė tapo pasaulio čempione

Lietuvos bokso federacijos nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas

Pirmą kartą pasaulio bokso čempionatų istorijoje skambėjo Lietuvos himnas. Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė iškovojo aukso medalį Stambule vykstančiame pasaulio moterų bokso čempionate. Iki tol pasaulio čempionais nėra pavykę tapti nė vienam Lietuvos boksininkui ar boksininkei, sakoma Lietuvos bokso federacijos pranešime.

G. Stonkutė svorio kategorijos iki 81 kg finale vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo lenkę Oliwia Toborek.

Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutavusi 21 metų G. Stonkutė iškovojo ne tik aukso medalį, bet ir 100 tūkst. JAV dolerių piniginę premiją bei papildė savo medalių kolekciją. Lietuvė yra tapusi Europos jaunimo čempione, o Europos jaunimo U22 čempionatuose laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Vido Bružo treniruojama G. Stonkutė įveikė Europos čempionę ir daugkartinę pasaulio čempionatų prizininkę, ringo šeimininkę turkę Elif Guneri, o ketvirtfinalyje nugalėjo kazachę Gulsają Yerzhan.

12 kartą vykstančiame pasaulio moterų čempionate dalyvavo rekordinis skaičius boksininkių – 310 boksininkių iš 73-ijų valstybių.