Angle down Atgal

„Bočių“ rankdarbiai atskleidė jų energijos paslaptį

Savo rankomis grožį sukurti –

Tai labai, labai nuostabu.

Negailėki tam laiko paskirti,

Valandėlę surask tarp darbų.

Ne veltui, ne veltui darbuosies,

Juk rankomis grožį kuri.

Juo savąją buitį papuoši

Ir juo dar grožėsis kiti.

Ir rankos širdžiai paklūsta, –

Darbštuolė tu juk esi.

Į sielą šiluma plūsta,

Kai savą triūsą regi.

Tokiomis literatės Bronislavos Černiauskienės eilėmis labai tinka apibūdinti Širvintų I.Šeiniaus viešojoje bibliotekoje atidarytą gražią LPS „Bočiai“ Širvintų bendrijos narių rankdarbių parodą, kurios dalyviai savo darbščiomis rankomis kuria stebuklus. Savo darbus pristatė net septyniolikos autorių kolektyvas: Zina Stonienė, Lolita Pliukštienė, Povilas Malinauskas, Leokadija Žukauskienė, Alvyda Vadeikienė, Regina Ambrazienė, Vitalija Marcinkevičienė, Sigita Liucija Jankovskienė, Laima Baronienė, Zita Kavaliauskienė, Dalija Anastazija Mulevičienė, Liudmila Urbonavičienė, Matriona Aniukštienė, Laimutė Nitinienė, Danutė Murauskienė, Genovaitė Piškinienė, Ana Geigalienė.

Didysis lietuvių mąstytojas Vydūnas yra pasakęs: „Kuriantis žmogus yra gražus“. Tai įrodo savo laisvalaikį rankdarbiams paskyrę šios parodos autoriai, spinduliuojantys vidinį grožį. Į savo darbus jie sudėjo rankų darbštumą, širdžių šilumą, grožio suvokimą ir begalinę kantrybę. Renginio vedėja teigė mananti, kad autoriai darbus kūrė sau, bet iš noro pasidalinti su kitais ir gimė ši paroda.

Nertos skaros, megztos kojinės, suknytės, siuvinėti paveikslai, papuošalai, medžio drožiniai – viskas sukurta darbščių „Bočių“ rankų. Moterys net tapo savo rankdarbių manekenėmis. Suknelės, švarkeliai, megztukai, sijonai, suknelės – viskas sukurta darbščiomis, nuo darbų jau sužvarbusiomis rankomis.

Zina Stonienė pasakojo, kad Bočių yra per 150 narių, jie keliauja, domisi, mokosi. O užsiėmę, bendraudami tarpusavyje ir kurdami gražius kūrinius bočiai ne tik kad smagiau laiką leidžia, bet ir savo ligas ligeles užmiršta.

„Bočių“ Širvintų bendrijos pirmininkas Vladas Jablonskas ir jo pavaduotoja Genovaitė Abromavičienė padėkojo kiekvienam autoriui ir įteikė gėlių. V.Jablonskas pasveikino visus parodos dalyvius ir palinkėjo dar daug gražių darbų.

Dauguma autorių parodė labai mažą dalį savo darbų ir galėtų jau surengti personalinę parodą. O ši paroda bus eksponuojama visą mėnesį. Tad norintys dar tikrai spės ją apžiūrėti.

Prisiminta ir tylos minute pagerbta buvusi draugijos narė, tautodailininkė Zofija Jablonskienė, kurios išmokytas austi juosteles audžia daugybė rajono mokinukių ir suaugusių moterų.

Parodos atidarymą savo grojamais kūriniais papuošė „Bočių“ narė, fleitininkė Dalė Matulevičienė, o dainas dovanojo Kultūros centro darbuotojos Audronė Burakovienė ir Nijolė Vitkauskaitė .

Kalbintos žiūrovės žavėjosi begaliniu autorių kruopštumu – taip lygiai suguldyti kryželiai virtę dailiais paveikslais. Ir čia pat moterys balsu svarstė, kad dabartinis jaunimas nesižavi tokia veikla ir gali būti, jog su šia „Bočių“ karta gali išnykti rankdarbiai.

Kadangi parodos atidarymas sutapo su Užgavėnėmis, bibliotekos kolektyvas „Bočiams” dovanojo du didžiulius padėklus vaišių.

Darbus aptarė ir įspūdžiais žiūrovai su autoriais dalijosi prie arbatos puodelio. Ilgai netilo kalbos, skambėjo juokas, kuris anot „Bočių“ ne tik vitaminus gamina, bet ir cholesterolį mažina bei gyvenimą praskaidrina.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

Foto ir video autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite