REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Gruodžio 29 d. 11:52

Bloga namų aura, arba Kodėl nakčiai negalima palikti neplautų indų?

Šiauliai

„Suaugusi moteris, o elgiesi kaip vaikas“, – bara save ji, kai bijo viena nueiti į tualetą arba iškišti koją iš po šiltos antklodės. (Artsy Bee nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


65965

Rytą Dovilė pabunda su sloga, o krūtinėje tarytum aštraus smėlio pribarstyta. Suima pyktis – nejaugi ir vėl susirgo? Susierzinusi spaudo elektrinio virdulio mygtuką, bet šis nerodo jokių gyvybės ženklų. Eina į šaltą tualetą, o ten kelią pastoja riebus išpampęs voras. „Kas šitiems namams negerai?“ – iš pasišlykštėjimo nusipurto Dovilė.

Namelyje ant ežero kranto Dovilė su vyru gyvena tris mėnesius, bet niekaip negali priprasti prie naujų sienų. Išdažė jas madingiausiomis spalvomis, bet sienos vis tiek slegia. Kartais taip stipriai, kad Dovilei tenka bėgti į kiemą – ten, įkvėpusi gaivaus oro, vėl pasijunta gerai.

Naktimis Dovilei kažkodėl nejauku. „Suaugusi moteris, o elgiesi kaip vaikas“, – bara save ji, kai bijo viena nueiti į tualetą arba iškišti koją iš po šiltos antklodės.

Maža to, name vis genda elektriniai prietaisai ir vienas po kito kabinasi peršalimai.

Simptomatika: nuo košmarų iki blogo kvapo

Darbe Dovilė šniurkščioja ir kosėja, tad kolegos siūlo eiti namo. Ji nesutinka: kabinete šilta ir jauku, o virtuvėlėje veikia elektrinis virdulys. Dovilė gurkšnoja arbatą ir iš visų jėgų bando užbaigti brėžinį. Supratusi, kad susikaupti nepavyks, nusprendžia pašvaistyti laiką ir leistis į internetines paieškas: nejaugi tik ji viena negali priprasti prie naujų namų?

Dovilės nuostabai, prieš akis atsiveria moteriška diskusija apie namų aurą, nežemiškus padarus ir būdus jiems išprašyti. Dovilė prunkšteli, bet blogą aurą turinčių namų simptomai, kuriuos vardija moterys ir merginos, priverčia surimtėti.

„Jeigu sunku užmigti ir kankina košmarai, jeigu esate irzlūs ir dažnai pykstatės su namiškiais, jeigu dingsta daiktai, jeigu namuose sklinda blogas kvapas...“ – rašo Vida.

„Jeigu dažnai sergate, jeigu genda elektros prietaisai, jeigu namuose pilna nemalonių gyvių, jeigu nė iš šio, nė iš to atsidarinėja durys, trankosi langai...“ – rašo Lina.

Dovilė lenkia pirštus – keli simptomai išties atitinka. Susidomi: jeigu jos namuose iš tiesų bloga aura, kaip ją paversti gera?

Atmosferą pakeisti padėjo katė

„Namų energiją valyti pradėkite nuo namų tvarkymo. Geriausia tai daryti per delčią ir viską plauti sūriu vandeniu. Apžiūrėkite, ar nėra sulūžusių, suskilusių, nereikalingų daiktų. Tokių namuose nelaikykite. Pereikite per kambarius, skambindama varpeliais arba plodama rankomis. Uždekite žvakių, mėgstamų smilkalų. Kambarių kampuose padėkite lėkštučių su druska. Palaikykite parą ar dvi, po to druską būtinai išmeskite – tai darykite kuo toliau nuo namų. Niekuomet nakčiai nepalikite neplautų indų – netvarka pritraukia blogį“, – konstruktyvius patarimus dalija Vaiva.

„Kurį laiką teko gyventi nuomojamuose butuose. Vienuose jausdavausi puikiai, į kitus verkiant nesinorėdavo grįžti. Atmosferą pakeisti padėjo draugės katė. Paėmiau ją savaitei pasaugoti – pirmas dienas katė po namus vaikščiojo pašiauštu kailiu. Dar degindavau žvakes, namus purkšdavau mėgstamais kvepalais“, – savo patirtį aprašo Akvilė.

„Vasarą su vyru nusipirkome seną sodybą. Pirmiausia išmetėme visus nereikalingus daiktus – palikome tik antikvarinius. Tada kelias dienas braidžiau po pievas ir skyniau įvairiausias žoles. Jas rišau į kuokštelius, apsmilkiau bažnytinių smilkalų dūmuose, apšlaksčiau šventintu vandeniu, užkalbėjau malda ir kiekviename namo kampe pakabinau po kuokštą. Sodyboje jausmas tikrai pagerėjo“, – rašo Vidmantė.

Persikraustymas – psichologinis iššūkis

Diskusijoje atsirado ir skepticizmo gaidelių.

„Jeigu žmonės turi tam tikrų psichologinių problemų, jaučiasi netvirtai, nepasitiki savimi, tuomet jiems gal ir reikia namų auros valymo. Bet stiprūs, optimistiški žmonės dažniausiai tuo nesidomi. Jų stiprybė – jie patys. Tuomet nereikia jokių amuletų ir ritualų“, – įsitikinusi Rimantė.

„Aš manau, kad kiekvienas persikraustymas – net ir į gražiausius namus – sukelia tam tikrų psichologinių išgyvenimų: pripratimas prie seno, sunkus perėjimas į naują, naujų namų su sava, svetima istorija priėmimas ir t. t. Patarčiau ne druską barstyti, o tiesiog pradėti galvoti apie tuos namus kaip apie savo. Tikėkite, kad čia jūsų laukia gražus gyvenimas, mylėkite ir girkite savo namus“, – pataria Fausta.

Dovilė kosteli ir susimąsto: nauji namai tikrai neatrodo savi. Gal padėtų mantra?

Darbe sėdi iki vakaro, o grįždama užsuka į parduotuvę. Nusiperka vaistų nuo peršalimo, krūvą žvakių ir penkis pakelius druskos. Gaila tik, kad katės taip lengvai nenusipirksi.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA