Angle down Atgal

Bistrampolio dvaro muzikos festivalyje klausytojų laukia 12 koncertų

Sekmadienį „Jazz Classic Quartet“ ir M. K. Čiurlionio styginių kvarteto pasirodymu prasideda XV Bistrampolio dvaro festivalis. Jame skambės muzikinė programa, šiam dvarui sukurta užsienio muzikantų ir Lietuvos žvaigždžių. 
 

„Festivalis atitinka Lietuvos dvaruose susiformavusį muzikinį stilių: juose randame muzikinį meną, bet tokį, kuris priimtinas daugeliui ir mielas širdžiai, - sakė prie muzikos parinkimo prisidėjęs ir ne kartą Bistrampolio festivalyje koncertavęs dainininkas Liudas Mikalauskas. - Šiais metais dvarų festivaliai jau tikrai turi savo muzikinę kryptį. 

Juose skambanti muzika yra įvairių stilių - nuo klasikinės iki tautinės, tokios kaip flamenkas ar Lotynų Amerikos ritmai, tačiau kūriniai parinkti taip, kad būtų malonu klausytis daugeliui. Man pačiam patinka didžioji dalis tokios muzikos. Be to, kai atvyksti į dvaro festivalio koncertą, žinai, kad tai nebus tik koncertas, kuriame praleisi kelias valandas ir skubėsi namo. Čia visi užsibūna ilgiau: vasarą dvarų aplinkoje gali rasti įvairių pramogų, o lauko restorane išgerti puodelį kavos.„

Bistrampolyje klasikines arijas atliks Rūta Ščiogolevaitė, dainuos Deividas ir Renata Norvilai, Barbaros Straisend (Barbra Streisand) dainas atliks Evelina Sašenko, savo dainas - Sasha Song ir kiti. Iš viso lankytojų laukia 12 koncertų.

„Nors Bistrampolio dvaras įsikūręs Panevėžio rajone, patys panevėžiečiai sudaro apie pusę festivalio svečių. Daug lankytojų atvažiuoja iš Vilniaus, Kauno ir Rygos, susiplanavę vieno savaitgalio atostogas su nakvyne dvare. Jiems muzika yra poilsio dalis, prie kurios prisideda jodinėjimas žirgais, ramus poilsis dvaro patalpose ir apylinkėse. Čia turime apie 20-ies danielių parką, muziejų, šalia yra aerodromas, iš kurio skraidina maži lėktuvai. Liepos mėnesį čia lankytojams atsivers 25 metrų aukščio apžvalgos aikštelė“, - vardijo festivalio organizatorius, dvaro vadovas kunigas Rimantas Gudelis.

Birželį Bistrampolyje koncertai skambės kiekvieną sekmadienį. Birželio 4-ąją čia rinksis Vaikų ir jaunimo simfoninis orkestras ir choras bei chorai iš Didžiosios Britanijos ir Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos ir muzikos mokyklos. Kitą sekmadienį „Bel Canto atostogomis“ pavadintą arijų rinkinį atliks R. Ščiogolevaitė. Paskutinį birželio sekmadienį ir klasikines, ir šiuolaikines dainas dainuos Deividas ir Renata Norvilai. 

Per metus Bistrampolio festivalyje apsilanko apie 5000 žmonių. Kiekvienas koncertas sutalpina apie 400 klausytojų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite