Angle down Atgal

Biržuose – susitikimas dėl naujo paminklo mieste

Lapkričio 10 d. Biržuose rajono savivaldybės kvietimu ir fondo Kristupo Radvilos Perkūno paminklui statyti bei Lietuvos dailininkų sąjungos iniciatyva lankėsi grupė Lietuvos skulptorių ir architektų. Jie domėjosi būsimojo paminklo Biržų miesto įkūrėjui, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Didžiajam etmonui Kristupui Radvilai Perkūnui vieta, jo asmenybe ir nuopelnais Lietuvai ir Biržų kraštui.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė ir administracijos direktorė Irutė Varzienė, mero patarėja Joana Kvedaravičienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai, fondo Kristupo Radvilos Perkūno paminklui statyti vadovas Viktoras Rinkevičius, idėjos paminklui statyti autorius Biržų garbės pilietis Donatas Balčiauskas, fondo nariai E. Butėnas, R. Čygas, O. Kvedaravičius.

Administracijos direktorė Irutė Varzienė padėkojo menininkams, kad atvyko į Biržus, išdėstė planus apie Biržų viešųjų erdvių projektų įgyvendinimą ir eigą bei išsakė lūkesčius gauti iš specialistų kompetentingas konsultacijas dėl paminklo vietos. Savivaldybės vadovai sakė, kad vykstant viešųjų erdvių prie Evangelikų reformatų bažnyčios tvarkymo darbams, kaip tik dabar yra tinkamiausias momentas priimti sprendimą, ar pasirinkta erdvė tinka paminklui Biržų įkūrėjui.

Susitikimo su skulptoriais dalyviai norėjo sužinoti galimą paminklo kainą, konkurso būdus ir terminus, kada galima sukurti ir pristatyti visuomenei paminklo projektus ir eskizus ir kokiu būdu išrinkti geriausią paminklo Kristupui Perkūnui pasiūlymą.

Po diskusijų apie vietą paminklui, medžiagas iš kurių jis būtų kuriamas, konkurso būdus ir terminus bei preliminarią kainą, skulptoriai A. Jasiukevičiūtė,  D. Kučas, K. Krasauskas, L. Griežė, M. Junčys, V. Simanavičius, J. Gencevičius ir architektas T. Budrys, lydimi savivaldybės specialistų bei fondo paminklui statyti narių vietoje apžiūrėjo erdves prie Evangelikų reformatų bažnyčios, kuriose dabar verda žemės darbai ir kurioje siūloma vieta paminklui. Taip pat buvo apžiūrėtos ir dar kelios alternatyvios vietos, kuriose galima būtų statyti paminklą.

Vieninga menininkų ir Fondo narių nuomonė buvo, kad tinkamiausia vieta Kristupo Radvilos Perkūno paminklui statyti yra naujai formuojama erdvė prie reformatų bažnyčios.

Priminsime, kad šių metų liepos 7 d. Biržų muziejuje „Sėla“ vyko susitikimas, kurio metu nuspręsta įkurti visuomeninį fondą, kuris rūpinsis paminklo Biržų miesto įkūrėjui, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Didžiajam etmonui Kristupui Radvilai Perkūnui pastatymu Biržų mieste.

Pasirinkus paminklo Kristupui Radvilai Perkūnui autorių ir aptarus su skulptoriumi būsimojo paminklo idėjas ir eskizą, bei žinant nors preliminarią jo kainą, paminklui pastatyti numatyta rinkti lėšas iš Biržų gyventojų, prie paminklo pastatymo prisidės ir Biržų rajono savivaldybė bei Biržų įmonės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite