Angle down Atgal

Biržuose po J. Janonio aikšte – 400 metų senumo pamatai ir radiniai

Įgyvendinant J. Janonio aikštės ir jos prieigų rekonstravimo projektą, šiuo metu atliekami archeologiniai tyrimai. Jų metu archeologas Karolis Duderis atidengė apie 50 kv.m  plotą.

Kasinėjimų metu rasti senieji XVII a. Biržų miestelėnų pastatų pamatai, krosnių fragmentai, koklių ir keramikos šukių bei kitų archeologinių radinių, liudijančių apie biržiečių gyvenimą prieš 400 metų, pastatų išsidėstymą tuometiniame Radvilų miesto centre.

Virš XVII a. sluoksnio archeologai rado vėlesnius – XVIII ir XIX a. kultūrinius sluoksnius su to meto radiniais – pamatų ir grindinio fragmentais, keramikos ir stiklo šukėmis.

Statybos rangos darbai Biržų miesto J. Janonio aikštėje bus tęsiami visą vasarą, tad archeologų dar laukia nemažai įdomių radinių, papasakosiančių apie senuosius Biržus ir miestelėnų buitį.

J. Janonio aikštės ir jos prieigų rekonstravimo darbus atlieka UAB ,,Svalex“. Rangos darbų sutarties terminas – iki 2022 m. gegužės 30 d. J. Janonio aikštės su prieigomis rekonstravimo darbai vykdomi, įgyvendinant Viešųjų erdvių Biržų mieste, regioninio parko teritorijoje, modernizavimo ir pritaikymo bendruomenės veiklai, laisvalaikio užimtumui ir poilsiui projektą. Projekto vertė – 3 396 198,65 Eur, iš jų 1 824 592,54 Eur – Europos regioninės plėtros fondo, 160 993,46 Eur – valstybės biudžeto, 1 410 612,65 Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos.

Projektu, be J. Janonio aikštės su prieigomis rekonstravimo darbų, taip pat bus tvarkoma teritorija ties Vytauto ir Kęstučio gatvių sankryža (numatyti pėsčiųjų tako, poilsio aikštelės statyba, gėlynų, mažosios architektūros elementų (suoliukų, šiukšliadėžių ir pan.) įrengimas).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite