Angle down Atgal

Biržuose išgelbėtas juodasis gandras

Praėjusio trečiadienio, rugsėjo 9-osios, vakarą, Biržų gyventoja aplinkosaugininkams pranešė, kad prie jos namų miesto pakraštyje gatve vaikštinėja juodos spalvos gandras. Moteriai pavyko nebaikštų paukštį įvaryti į savo kiemą. Tačiau po kurio laiko ji perskambino ir pasiguodė, kad gandras iš kiemo dingo.

Ketvirtadienio rytą inspektoriams apie miesto pakraštyje vaikštantį gandrą pranešė jau Biržų krašto dienraščio redakcija. Aplinkosaugininkai nuvyko į nurodytą vietą ir sugavo juodojo gandro jauniklį.

Sveikas ir gana drąsus gandriukas, kas paprastai nebūdinga šiai paukščių rūšiai, buvo perduotas Gyvūnų globėjų asociacijai – paklydėlį savanoris nuvežė atlikti tolimesnių tyrimų.

Penktadienį asociacijos veterinarijos gydytoja pranešė, kad gandriukas sveikas, tik truputį nusilpęs. Maitinasi pats ir, kai sustiprės, bus paleistas į laisvę.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Apie sužalotus, į gyvenvietes ar miestus užklydusius laukinius gyvūnus galima pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai, medžioklės plotų naudotojams, skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite