Angle down Atgal

Biržuose apsilankė ypatingas svečias

Lapkričio 17-18 d. Biržuose viešėjo Jono Meko sūnus Sebastianas Mekas. Gyvenantis Niujorke, garsiojo menininko sūnus Lietuvoje lankosi prieš prasidedant Jono Meko metams, kokiais Lietuvos Respublikos Seimo yra paskelbti ateinantys 2022-ieji.

Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras, priklausantis Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešajai bibliotekai, buvo vienas iš S. Meko Biržuose vizito tikslų. S. Mekas su kūrybine grupe taip pat lankėsi Biržų evangelikų-reformatų bažnyčioje, Semeniškiuose.

Centro darbuotojai Evaldas Timukas ir Indra Drevinskaitė su S. Meku susitinka ne pirmą kartą, nuolat palaiko ryšį ne tik su juo, bet ir su kitais J. Meko giminaičiais. Susitikimo metu S. Mekas pasakojo apie savo tėvą, garsųjį menininką J. Meką, kuris ateinančių metų pabaigoje minės 100-ąsias gimimo metines. Taip pat buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės tarp Niujorko ir Biržų. S. Mekas pasakojo ir apie savo dėdę Adolfą Meką, dalinosi gyvenimiškomis detalėmis, istorijomis, prisiminimais. Svečias perdavė linkėjimus ir nuoširdžius palaikymo žodžius dėl centro veiklos iš Niujorke gyvenančių Šono Meko (A. Meko sūnaus) bei J. ir A. Mekų bičiulių, kolegų.

Kai paklausėme, kodėl J. Mekas 2017 m. nusprendė savo archyvinę medžiagą atsiųsti į Biržus, į biblioteką, kurios pagrindu 2020 m. ir buvo įsteigtas Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras, Sebastianas atsakė, kad „Jonas turėjo daug namų, bet neturėjo tikrųjų. Jis nebenorėjo didžiųjų miestų, o paskutiniasiais savo gyvenimo metais vis dažniau mąstė apie savo šeimą, Semeniškius, vaikystę“.

S. Meko apsilankymas – puikus startas į J. Meko metus, kuriems centro darbuotojai ruošia kelių renginių ciklą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite