Angle down Atgal

Pabiržės seniūnijos gyventojams pristatytos 2019 metų veiklos ataskaitos

Biržų rajono savivaldybės mero, Tarybos ir Savivaldybės 2019 m. veiklos ataskaitos pristatymas Pabiržės seniūnijos gyventojams vyko kiek netradiciškai – kai kurios seniūnijos problemos ne tik įvardytos, bet ir parodytos, o ataskaita gyventojams pristatyta ne salėje, o lauke.

Pabiržės bendruomenės namuose Biržų rajono savivaldybės merą Vytą Jarecką pasitiko Pabiržės seniūnė Vita Zurbaitė, Pabiržės seniniūnaitijos seniūnaitis Gražvydas Venskus, bendruomenės pirmininkė Jurga Fergizienė ir Gulbinų bendruomenės atstovė Valerija Taurienė. Merui buvo pasiūlyta pasivaikščioti po Pabiržės parką, o pasivaikščiojimo metu gyvai pristatytas senojo Pabiržės parko viešųjų erdvių atnaujinimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektas, kurį įgyvendina Pabiržės bendruomenė. Bendruomenės pirmininkė J. Fergizienė, skundėsi projektą vykdančiais rangovais ir mero prašė prireikus Pabiržės bendruomenei suteikti Savivaldybės teisininko pagalbą.

Pabiržės seniūnė V. Zurbaitė merui parodė parke esančius Pabiržės bažnyčios pastatų kompleksui priklausančius ir būtinus restauruoti kultūros paveldo objektus, įvardijo pagrindines seniūnijos problemas ir skaudulius. Tai gatvės su labai prasta kelio danga bei nepakankamas apšvietimas Kirdonyse, neapšviesta pagrindinė P. Drevinio gatvė Gulbinuose, kapitalinio remonto reikalaujantis kelias Kirdonys–Pasvaliečiai, vandentvarkos ir nuotekų šalinimo sistemos problemos Naciūnuose ir kituose seniūnijos kaimuose.

Pabiržės miestelio gyventojai skundėsi automobiliu keliamu triukšmu (per miestelio centrą eina valstybinės reikšmes kelias) ir klausė, kas turėtų užtikrinti ir kokių priemonių turi būti imtasi, kad nebūtų viršijama leistina triukšmo taršos norma miestelyje. Gyventojai džiaugėsi seniūnijos darbu, gyrė gražiai prižiūrimą ir puoselėjamą miestelio aplinką, teiravosi, koks likimas laukia Likėnų ir juose veikiančios reabilitacinės ligoninės.

„Planuojame palaipsniui tvarkyti Likėnų gyvenvietės bei parko prieigų infrastruktūrą, kartu su VšĮ Panevėžio ligonine atnaujinti, renovuoti Likėnų reabilitacijos ligoninę ir sieksime, kad Likėnams būtų suteiktas kurortinės vietovės statusas“ – sakė meras V. Jareckas.

Biržų rajono savivaldybės mero, Tarybos ir Savivaldybės 2019 m. veiklos ataskaitos pristatyme taip pat dalyvavo Biržų rajono savivaldybės tarybos narė Joana Kvedaravičienė, LR Seimo narys Audrys Šimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite