Angle down Atgal

Biržų rajone patvirtinta 10 koronaviruso infekcijos atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinės sistemos „Juvare“ duomenimis, lapkričio 25 d. Biržų rajone patvirtinti 10 koronaviruso infekcijos atvejai. Iš jų 2 infekcijos atvejai patvirtinti ligoninėje, 1 infekcijos atvejis – UAB „Biržų vandenys“.
 

10 sirgusiųjų COVID-19 liga pasveiko.

Iš viso Biržų rajone lapkričio 25 d. sergančių žmonių skaičius: 85.

Pasveikusių žmonių skaičius: 86.

Mirusių asmenų, kuriems buvo patvirtintas COVID-19 skaičius: 2.

Nuo karantino pradžios Biržų rajone patvirtintų ligos atvejų skaičius: 173.

Valstybės ir Savivaldybės įstaigos bei įmonės, kuriose buvo patvirtinti Covid-19 atvejai:

Biržų rajono savivaldybės poliklinika
Biržų lopšelis–darželis „Genys“
Biržų lopšelio–darželio „Genys“ skyrius „Rugelis“
Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba
Biržų r. savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyba
Biržų „Saulės“ gimnazija
Biržų rajono savivaldybė
Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
VšĮ Biržų ligoninė
VšĮ Biržų r. socialinių paslaugų centras
Biržų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla
Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla
Biržų „Aušros“ pagr. mokyklos Papilio pagr. ugdymo skyrius
Lopšelis–darželis „Drugelis“
„Atžalyno“ pagr. mokyklos Pabiržės pagr. ugdymo skyrius
UAB „Biržų vandenys“

Savivaldybės gydymo ir globos įstaigos karantino metu

Šalį apėmusi koronaviruso infekcija pakeitė gyvenimo kasdienybę, darbo sąlygas Savivaldybės gydymo ir globos įstaigose. Prie griežtų karantino ribojimų tenka taikytis šių įstaigų dirbantiesiems, pacientams, gyventojams. Susitelkus, bendromis pastangomis siekiama išvengti užsikrėtimo atvejų, infekcijos protrūkių. Dalinamės įstaigų pateikta informacija apie esamą situaciją ir darbą pandemijos sąlygomis.  

Biržų rajono savivaldybės poliklinikoje šiuo metu dirba 157 darbuotojai. Lankytojai į įstaigą įleidžiami tik pamatavus jų kūno temperatūrą ir nustačius, kad jie nekarščiuoja. Lankytojai yra supratingi, tad ginčų dėl kaukių dėvėjimo nekyla. Nors psichologinis nuovargis pasireiškia, darbuotojai yra susitelkę darbui, supranta situacijos rimtumą bei užsikrėtimo riziką.

VšĮ Biržų ligoninėje gydomi 66 pacientai. Dirba 237 darbuotojai. Pacientų skaičius pastaruoju metu svyruoja tarp 60-75. Karantino metu pacientų lankymas ligoninėje yra draudžiamas. Pacientai maitinami atnešant maistą į palatas. COVID-19 skyriuje naudojami vienkartiniai indai. Pacientai ramūs, pasitiki personalo nurodymais. Ligoninės darbuotojai rūpinasi pacientais, kuriems dėl apsunkinto suvokimo sudėtinga dėvėti apsaugos priemones. Įstaigoje kasdien aptariama paslaugų teikimo taktika, informuojamas personalas. Ligoninės direktoriaus įsakymu nustatyta griežta atsakomybė dėl apsaugos priemonių dėvėjimo reikalavimų nevykdymo.

Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose gyvena 26 gyventojai. Karantino laikotarpiu lankymas yra draudžiamas, išskyrus mirštančiojo lankymą globos namų vadovui leidus, laikantis visų saugumo reikalavimų. Įstaigos socialiniai darbuotojai reguliariai telefonu, elektroniniu paštu ir kitais būdais teikia informaciją artimiesiems apie gyventojų sveikatos būklę, sveikatą, psichologinę savijautą. Gyventojų maitinimas vykdomas kiekvieno jų kambaryje, kambariuose vyksta ir užsiėmimai. Globos namų gyventojų psichologinė būsena yra stabili, nuotaikos pozityvios, gyventojai rūpinasi savo saugumu. Įstaigoje dirba 16 darbuotojų. Stengiamasi išsaugoti emocinę pusiausvyrą, pozityvų požiūrį ir ramybę, atsakingai žiūrima į šiandieninę situaciją, nepanikuojama. Darbuotojai dalyvauja nuotoliniu būdu vykstančiuose mokymuose, griežtai laikosi visų saugumo reikalavimų.

VšĮ Onos Milienės senelių globos namuose gyvena 24 asmenys. Karantino metu gyventojus lankyti draudžiama. Terminalinės būklės gyventojus (globos namuose tokios būklės yra 1 asmuo) lankyti gali vienas asmuo, ne ilgiau kaip 15 minučių. Gyventojai valgo savo kambariuose, maistą į kambarius atneša slaugytojo padėjėjos arba socialinio darbuotojo padėjėjos. Globos namuose gyvena seni, taip pat neįgalūs asmenys, tad kasdienybė ne visuomet būna lengva. Darbuotojai padeda gyventojams suvokti esamą padėtį, laikytis nustatytų karantino sąlygų, palaiko pozityvų nusiteikimą. Globos namuose apsaugines kaukes dėvi tik darbuotojai, kurių šiuo metu yra 15. Antrojo karantino metu darbuotojams viskas jau šiek tiek aiškiau, kiekvienas žino savo pareigas.

Į Biržų rajono Legailių globos namus, kuriuose šiuo metu gyvena 40 gyventojų, lankytojai karantino metu taip pat neįleidžiami. Įstaigos darbuotojai, pasitelkdami šiuolaikines technologijas bei vaizdo priemones, padeda gyventojams bendrauti su artimaisiais. Gyvenantiems globos namuose kaukės nėra privalomos, tad jas dėvi tik darbuotojai. Kaukes gyventojai dėvi tais atvejais, kai reikia vykti į gydymo įstaigą. Tam, kad būtų užtikrintas visų gyventojų saugumas, grįžę iš gydymo įstaigos gyventojai kurį laiką yra izoliuojami savo kambariuose, turi dėvėti apsaugines kaukes. Gyventojai nestokoja geros nuotaikos, juokauja, kad globos namų darbuotojai, dėvėdami kaukes, tokiu būdu saugosi nuo gyventojų. Labiausiai gyventojus neramina tai, kad nebegali gyvai bendrauti su lankytojais. Globos namuose dirba 26 darbuotojai. Darbai vyksta be trikdžių, karantino metu jaučiamas susitelkimas. Visi supranta, kokia yra situacija ir dėvi visas būtinas apsaugos priemones. Darbuotojai, tiesiogiai bendraujantys su gyventojais, dirba pamainomis, o visi kiti stengiasi vengti bendradarbių kontakto, pašaliniai asmenys neįsileidžiami.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite