Angle down Atgal

Biržų kino festivalis meta iššūkį – sukurti filmą per savaitę

Jau šią savaitę Biržuose prasideda pirmasis trumpametražių filmų festivalis „Pasaulio širdis 2019“. Nors festivalio organizatoriai džiaugiasi sulaukę šimtų filmų iš viso pasaulio, Biržų kino programa – vis dar tuščia. „Šis festivalis yra unikalus tuo, kad mes tikime, jog kinas yra daug daugiau nei profesija ir išsilavinimas, ir todėl kviečiame visus, mylinčius kino meną, sukurti iki 5 minučių trukmės filmą ir atsiųsti jį mums. O ypač kviečiame tai daryti Biržuose“, – tikina festivalio organizatoriai.

Trumpametražius filmus galima kurti ir telefonu, ir mėgėjiška kamera, o festivalyje gali dalyvauti „visi pasaulio gyventojai“.

Festivalio organizatoriai pasakoja, kad festivalis gimė per atsitiktinumą, draugystę ir tikėjimą kinu kaip procesu, o ne rezultatu: „Vedami šios idėjos norime parodyti, kad kinas nebūtinai gimsta filmavimo aikštelėse, filmų salės prisipildo ne tik Londone, Niujorke ar Kanuose… Jis gimsta mūsų širdyse. Visame pasaulyje.“

Nors iki paraiškų priėmimo pabaigos (liepos 17 d.) liko vos kelios dienos, organizatoriai ragina kino mylėtojus neišsigąsti ir išlaisvinti savo kūrybiškumą – galbūt tai paskatins savaitgalį aplankyti Biržų kraštą su šeima, draugais ar tiesiog savo mintimis.

Ne paslaptis, kad Biržų krašte užaugo ir pasaulinio garso avangardinio kino kūrėjas Jonas Mekas. Šiais metais festivalis dedikuojamas būtnt jam. „Šis jautrus ir originalus kino kūrėjas pažadino daugelį gyventi kiekvieną minutę ir matyti grožį ir meną kasdienybėje. Daugelį jis paskatino ir įamžinti šią kasdienybę kino forma“, – pasakoja organizatoriai.

Trumpametražius filmus galima pateikti dvejose kategorijose – tarptautinėje ir vietinėje. Pasaulinės kategorijos filmai gali būti nufilmuoti bet kuriame pasaulio taške, o vietinės kategorijos – Biržuose ar Biržų rajone.

„Formatas ir techniniai duomenys nėra svarbūs, mus labiau domina kuriamos prasmės bei filmai su gyva idėja ir siela, – tikina organizatoriai. – Kūrėjas, gebantis nuoširdžiai papasakoti tikrą istoriją bet kokiomis priemonėmis, ne vien kalba, naratyvu, nuoseklumu, muzika, bet ir ta natūralia ir tikra vaizdų kalba, nusipelno didžiausių pasaulio prizų. O prizai šiais metais išties šaunūs: pasaulinės kategorijos nugalėtojo laukia kelionė iš bet kurio taško į Biržus, o vietinės kategorijos nugalėtojas vyks iš Biržų į Stambulą susitikti su kino kūrėjais ir pamatyti šį miestą kinematografo akimis.“

Vis dėlto organizatoriai tikina, kad šis festivalis yra labiau šventė nei konkursas. Prie to prisideda ir festivalio dedikavimas J. Mekui. „Kiekviena minutė namai.“ Dalykitės savo minutėmis iki liepos 17 d. Geriausiųjų peržiūra ir apdovanojimai įvyks jau liepos 20-ąją renginio „Trys ežerai, dvi upės, viena kelionė – į Biržus“ metu.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite