Angle down Atgal

Birželio 14-oji: vardadieniai, astrologija

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Pasaulinė kraujo donoro diena. Palaimintojo Teofiliaus Matulionio diena.

Karštą 1941 m. birželio 14-ąją gyvuliniuose vagonuose iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta per 30 tūkstančių žmonių.

Sovietinės okupacijos metais Lietuva neteko apie 800 tūkst. savo gyventojų. Apie 300 tūkstančių žmonių patyrė komunistinio režimo baisumus – kalėjimus, lagerius, tremtį Sibire ir Tolimojoje Šiaurėje. Kas trečias suimtasis mirė nuo kankinimų, bado ar nepakėlė atšiauraus klimato. Daugiau kaip 30 tūkst. žmonių okupantai nužudė Lietuvoje. Bėgdami nuo komunistų teroro iš Lietuvos pasitraukė daugiau kaip 440 tūkstančių šalies gyventojų.

Birželio 14-ąją gimė Nobelio premijos laureatas, mokslininkas Karlas Landšteineris, sukūręs kraujo grupių sistemą. 2005 m. 58-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet birželio 14 dieną, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienais metais kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, prailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Birželio 14-ąją Seimas paskelbė atmintina Palaimintojo Teofiliaus Matulionio diena.

Birželio keturioliktoji, pirmadienis – 165-oji metų diena (pirmoji 24-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Almina, Alminas, Alminė, Alminta, Almintas, Bazilė, Bazilijus, Bazilis, Bazilius, Labgaudas, Labys, Labvarda, Labvardas, Pamedas, Rimtautas, Valerija, Valerijus;

rytoj: Bargailas, Bargailė, Barinta, Barintas, Barintė, Barys, Barkinta, Barkintas, Barkintė, Jolanta, Kirstautas, Kirstautė, Krescencija, Krescentas, Modesta, Modestas, Vidas, Vitas;

poryt: Aurimas, Bena, Benadas, Benas, Benė, Julita, Jūra, Jūratė, Jūris, Jūrius, Tolmina, Tolminas, Tolminė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 21.56. Dienos ilgumas – 17.14.

Šiandien – penktoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Dvynių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Neliks duonos su druska – liks tėvynė“ (Just. Marcinkevičius).

***************

Astrologinė prognozė birželio 14-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandien nerimo gali sukelti mylimas žmogus, vaikai. Klaida būtų pradėti rizikingą žaidimą, veržtis į abejotinus nuotykius. Netrukus galite pasigailėti dėl savo avantiūros.

JAUTIS. Nelengva dienelė. Didėja reiklumas, irzlumas, daugėja nedraugiškų išpuolių arba tylaus, slegiančio priešiškumo. Galbūt teks kažko atsisakyti. Keisti eksperimentai ar nuotykiai nieko gero neduos.

DVYNIAI. Šiandien galite pakliūti į dviprasmiškas situacijas, jeigu pasiduosite abejotinoms pagundoms, silpnybėms. Tikėtina, kad gausite nerimo keliančią žinią iš artimo žmogaus arba apie jį. Nepraraskite budrumo kelyje. Pasisaugokite sukčių.

VĖŽYS. Būsite linkę bendrauti, dalintis idėjomis net su tais, kurie gali jomis savanaudiškai pasinaudoti ir palikti jus „ant ledo“. Toks patiklumas gali būti nuostolingas.

LIŪTAS. Permaininga ir prieštaringa diena. Daug impulsyvumo, nervingų situacijų. Konkretumo ir realių garantijų šiandien nesitikėkite. Rūpinkitės savimi ir nekenkite kitiems - tai bus geriausia taktika šią dieną.

MERGELĖ. Diena nepalanki aktyviems veiksmams, konkretiems sprendimams. Būsite kupini apgaulingų iliuzijų, galite susidurti su intrigomis, apgaulėmis. Be rimto reikalo nesireikškite viešumoje, jei nenorite prisidaryti problemų. Saugokite sveikatą.

SVARSTYKLĖS. Labiau pasikliaukite savimi ir nepasakokite atsitiktiniams pažįstamiems nei apie savo laimėjimus, nei apie bėdas. Pasisaugokite finansinio ar kitokio išnaudojimo, apgaulės.

SKORPIONAS. Šiandieną netrūks darbų ir kalbų apie juos. Gali tektis aiškintis įvairius nesusipratimus, darbo sąlygas ir nėra garantijų, kad dėl to nekils dar didesnių nesusipratimų. Kai kurie jūsų ketinimai ar poelgiai gali būti suprasti klaidingai.

ŠAULYS. Šiandien ne itin seksis konsultuotis teisės klausimais, mokytis ar dalyvauti intelektinėse diskusijose, ruošti publikacijas, nors galbūt kaip tik tai bus svarbiausia. Sudėtingų konkrečių klausimų nespręskite, nerizikuokite šeimos gerove, sveikata.

OŽIARAGIS. Pasistenkite, kad nebūtų viešai aptarinėjami jūsų šeiminiai nesutarimai, artimųjų trūkumai. Jeigu ieškosite nuotykių, jų rasite, bet po to ateis metas mokėti už malonumus. Atsikratykite susikaupusio šlamšto, peržiūrėkite dokumentus.

VANDENIS. Diena nepašykštės emocinės įtampos asmeniniuose santykiuose. Niekur neskubėkite, nedarykite spaudimo ir jam nepasiduokite. Galvokite, ką kalbate ir darote.

ŽUVYS. Šiandien savo aplinkoje pastebėsite nemalonių smulkmenų, trikdančių dienotvarkę ar net rimtesnius planus. Pasistenkite tinkamai atlikti tas pareigas, kurias įmanoma ir kurios ypač svarbios. Saugokitės sukčių ir patys nesukčiaukite.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite