Angle down Atgal

Biržai patvirtino trūkstamų specialistų pritraukimo aprašą

Biržų rajono savivaldybė patvirtino trūkstamų specialistų pritraukimo tvarkos aprašą ir numatė lėšas trūkstamų specialybių specialistų, atvykstančių dirbti Biržų rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, skatinimo priemonių įgyvendinimui finansuoti. Šios programos įgyvendinimui lėšos būtų numatytos Savivaldybės biudžete.

„Mūsų rajone labai trūksta kvalifikuotų, aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų ir, norėdami paskatinti juos atvykti dirbti ir gyventi į Biržus, parengėme skatinimo priemones. Tikimės, kad šios priemonės prisidės ir prie demografinės situacijos gerinimo rajone“, – sakė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Biržų rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į geografinę padėtį ir sunkumus pritraukiant trūkstamus specialistus į Biržų rajoną, parengė trūkstamų specialistų pritraukimo Biržų rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, kuriame apibrėžiamos nuostatos, kas gali kreiptis dėl išmokos trūkstamiems specialistams pritraukti. Biudžetinių ar viešųjų įstaigų vadovai turės galimybę kreiptis į Biržų rajono savivaldybės merą dėl išmokos trūkstamiems specialistams pritraukti, pateikdami motyvuotus dokumentus, pagrindžiančius specialisto trūkumą.

Tvarkos apraše yra numatytos dvi išmokų rūšys. Išmoka specialistui arba studijų apmokėjimas. Specialistui pirmus 3 metus galės būti mokama iki 300 eurų dydžio mėnesinė išmoka, skirta specialisto poreikiams tenkinti, arba kasmet gali būti mokama ne daugiau kaip 7 000 eurų pagal pateiktą išlaidų, skiriamų studijų Lietuvos Respublikos universitetuose apmokėjimo išlaidoms dengti, sąmatą.

Specialistas galės gauti tik vieną iš nurodytų išmokų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite