Angle down Atgal

Birštono padangėje sėkmė lydėjo vilnietį Lauryną Komžą

Birštone keturias dienas vykusio Lietuvos XXVIII karšto oro balionų čempionato dalyviams rudeniški orai pažėrė ir saulės, ir lietaus, ir vėjų, o rytais – ir boluojančių rūkų.

Vis dėlto pavyko keturis kartus pakilti į padangę, atlikti dešimt užduočių, tad varžybos užskaitytos. Sekmadienio popietę į Kultūros centrą susirinkę oreiviai jau sveikino čempiono titulą iškovojusį Lauryną Komžą.
– Visada smagu čia būti. O jei dar laimi! Ačiū komandai, ačiū Birštonui. Nuostabus sezono pabaigimas, – džiaugėsi pirmąkart šalies čempionu tapęs Laurynas.
Antrą vietą užėmė Tadas Gegevičius, trečią – Vytas Kerdokas. Birštono oreivių klubo garbę gynę Žydrūnas Kazlauskas liko penktas, Vytautas Junevičius – vienuoliktas. Dėl čempiono vardo kovojo aštuoniolika pilotų. Oreiviai skraidė tik rytais ir vakarais, tad turėdami laisvo laiko nepraleido progos apsilankyti Pociūnuose įsikūrusiose bendrovėse „Sportinė aviacija ir Ko“ ir „Termikas“, pasižvalgyti paukščių stebėjimo aikštelėse, pasilepinti „Eglės“ sanatorijos procedūromis. Spalvoti balionai ore ir žemėje, šeštadienio vakarą kurorto gatvėmis balionautojų surengtas šviečiantis paradas džiugino ir kurorto svečius.
Šiemet vasara oreiviams nebuvo dosni sportiniais renginiais. Dėl pandemijos buvo atšauktos visos tarptautinės varžybos. Lietuvoje vyko tik dvejos: birželio mėnesį Vilniuje ir šios – Birštone. Mūsų kurorte geriausi šalies oreiviai varžėsi jau trečią kartą. Čia rengti varžybas bene palankiausios sąlygos Lietuvoje: dėl skraidymų reikia susiderinti tik su Pociūnų aerodromu, patogus apgyvendinimas, gražus kraštovaizdis ir svarbiausia, kad „Audenio“ klubo vadas Ž. Kazlauskas nestokoja ryžto organizuoti sportinius renginius. Anot jo, oreiviai vis labiau linksta į komercinių skrydžių veiklą, nei organizuoti varžybas, varžytis…
Pernai trisdešimtmetį pažymėjęs „Audenio“ klubas vienija apie 20 narių, tarp jų – šešis pilotus. Kai kurie jų turi savo oro balionus, tad klubas yra kaip jungianti grandis.

Onutė Valkauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite