Angle down Atgal

Birštono kurorte vaiko teisės pažeidžiamos retai

Per metus Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) Birštono mieste aukščiausią grėsmės lygį nustatė tik vienos šeimos vaikams, o glaudus mažos bendruomenės bendradarbiavimas padėjo išvengti skaudžių vaiko teisių pažeidimų.

„Džiugu, kad kurorte yra ramu. Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki šių metų liepos 31 d. tik dviem vienos šeimos vaikams buvo nustatyta aukščiausia grėsmė saugumui, – kalbėjo Kauno apskrities VTAS vyriausioji specialistė Birštono mieste Romualda Barštienė. – Šie vaikai buvo laikinai paimti iš nesaugios aplinkos, o gavus teismo leidimą, jiems nustatyta laikinoji globa giminaičių (dėdės) šeimoje, su kuria sieja artimas emocinis ryšys“.

Per metus Birštone iš nesaugios aplinkos paimti 9 vaikai. Beveiki visi laikinai apgyvendinti pas artimus giminaičius ar šeimos draugus. Iš 37 atvejų, kuomet buvo vertinamas grėsmės vaikui lygis, 24 atvejais jis nenustatytas.

„Visada kviečiu birštoniečius būti pilietiškais ir pastebėjus šalia fiziškai ar emociškai skriaudžiamą vaiką, nedelsiant pranešti vaiko teisių specialistams arba policijai. Kuo greičiau bus sureaguota į pažeidimą, tuo greičiau situacija įvertinta, suteikta pagalba vaikui ir visai šeimai. Birštono savivaldybės bendruomenė nėra didelė, todėl glaudžiai bendradarbiaujant visoms tarnyboms – reaguojančioms į pažeidimus bei teikiančioms pagalbą – čia nėra fiksuojama itin sunkių vaiko teisių pažeidimų ar nusikalstamų veikų “, įsitikinusi R. Barštienė.

Daugiausia pranešimų gauta apie galimus nesmurtinius vaiko teisių pažeidimus, t. y. dėl tėvų tarpusavio konfliktų, kai vaikas tampa įvykio liudininku, tėvų girtavimo. Pasitaikė vaikų netinkamo elgesio mokykloje, muštynių, nepilnamečių girtavimo ir vagysčių ar net pabėgimo iš namų atvejų.

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. liepos 31 d. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Birštono mieste gavo virš 50 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, į kuriuos reaguota teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

Liepos 1 d. sukako vieneri metai, kai pradėjo veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema – iki tol savivaldybių administracijų struktūrine dalimi buvę vaiko teisių apsaugos skyriai tapo vieningos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) dalimi.

Birštono savivaldybės teritorijos vaiko teisių apsaugos skyrius yra Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus dalis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite