Angle down Atgal

Bilietų evoliucija - kontrolė, žymėjimas ir statistika

Renginių bilietai – tai įrodymas, įsigyta teisė, leidimas dalyvauti Jūsų norimame koncerte, festivalyje, teatre, specialioje patalpoje, muziejuje, žaidimų kambaryje, sporto varžybose, vandens ar pramogų parke. Kartais net nesusimastome, kad mažytis popierėlis turi tokią svarbą ir galią, kaip dokumentas. Tai ne tik įrodymas, jog Jūs turite teisę patekti į tam tikrą vietą, bet ir garantas, jog Jūsų vietos niekas negali užimti. Renginio organizatoriai bilietų pagalba gali stebėti lankytojų srautą, kiek žmonių yra jų renginyje, jei dar gali tilpti, įleisti daugiau žmonių, jei jau vietos nėra, sustabdyti priėmimą, daugiau neišduodant bilietų. Bilietų pagalba galima lengvai sekti lankytojų statistiką, vesti apskaitą ir kontroliuoti renginį.

Bilietų atsiradimo istorija prasidėjo senovės Graikijoje II a. prieš Kr., nors Graikijos amfiteatras pasižymi ne tik unikalia akustika, bet ir žiūrovų vietų gausa, buvo reikalingi pirmieji bilietai, kurie buvo padaryti iš medinių lazdelių. Laikui bėgant medinių lazdelių bilietus pakeitė moliniai bilietai, panašiai atrodantys kaip monetos, kuriuose padarytas fragmentinis įspaudas, dėl sudėtingesnio suklastojimo, nes net ir tuomet atsirasdavo gudručių, norinčių pasižiūrėti spektaklį nemokamai. Sunkius molinius bilietus pakeitė audinio gabalėliai, po to sekė papiruso fragmentai, kažkas panašaus jau į popierinius, tačiau toli gražu neprilygo šių dienų popierinių bilietų variantui.

Turbūt kiekvienam yra girdėtas posakis „neišradinėk dviračio“, nors dviratis jau išrastas labai seniai, tačiau šių dienų dviratis visiškai skiriasi nuo pirmojo varianto, kurio daug kas net nepavadintų dviračiu. Taip ir su mūsų bilietais, kurie yra gaminami iš Tyvek sintetinio pluošto, kuris yra draugiškas aplinkai, malonus odai, labai lengvas, tačiau tuo pat metu ir itin tvirtas ir atsparus vandeniui. Išradinga indų tauta sugalvojo ir pradėjo pirmieji gaminti bilietus iš šio tyvek pluošto, tokie bilietai greitai išgarsėjo po visą pasaulį ir daug kur yra sutinkami kaip kontrolinės juostelės – renginių bilietai, kurie uždedami dalyviams, lankytojams ant rankos. Šios juostelės pakeitė įprastus popierinius bilietus, kurie kaip šiukšlės iš karto mėtosi po renginio ant žemės, dažnai lengvai suplyšta ar yra pametami. Todėl Tyvek apyrankė ant rankos tvirtai laikosi, yra maloni odai ir netrukdo dalyviui patogiai jaustis renginyje.

Kai atrodo, jog pasiekta išradimo viršūnė, ir geresnių už Tyvek kontrolines apyrankes – bilietus nieko geriau negali atsirasti, ima ir atsiranda. Perkeliant popierinius pinigus į banko sąskaitas virtualioje aplinkoje ir 99% gyventojų turint išmaniuosius telefonus kišenėje, tampa nereikalinga jokia materija, todėl jūsų renginio bilietai gali atsirasti jūsų išmaniajame telefone, su visais barkodais, vietos, eilės numeriais, sumokėta suma už bilietą, renginio trukme ir programa, viskas išsamiai ir detaliai, ko nesutalpinsi ir neprispausdinsi ant įprastų bilietų. Prieš evoliuciją nepasipriešinsi, juk niekas nenori grįžti į Akmens amžių.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite