Angle down Atgal

Bijote vagišių? Patarimai, kaip nuo jų apsisaugoti

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, iš visų nusikalstamųjų veikų pirmauja vagystės. Per pirmąjį metų pusmetį užregistruota 326 atvejau, ištirta beveik 23 proc. Didžioji dalis vagysčių įvykdyta Alytaus mieste ir rajone. Dažniausiai į policiją gyventojai kreipiasi dėl privačios nuosavybės vagysčių. Daugeliu atvejų įsilaužimų galima išvengti arba bent jau stipriai apsunkinti vagišių triūsą.

Didžioji dalis vagysčių iš namų ir butų padaroma pasitaikius palankiai progai: atviras langas ar neužrakintos durys, vertingi daiktai palikti be priežiūros ir pan. Vykdydami prevenciją ir siekdami padėti gyventojams apsisaugoti nuo nedorėlių skriaudos, bendruomenės pareigūnai, į pagalbą pasikvietę jaunuosius policijos rėmėjus, lankosi daugiabučių namų laiptinėse ir pašto dėžutėse palieka informaciją apie saugios kaimynystės kūrimą ir turto apsaugą nuo vagišių.

Deja, nėra stebuklingų ar ypatingų būdų ir priemonių išvengti vagysčių, visgi kai kurie patarimai gali būti naudingi.

Keletas naudingų patarimų

Prieš įvykstant vagystei galima pastebėti jos planavimo ženklus. Visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Dažnai vagys, prieš apvogdami butą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją.

Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą, namus.

Neatidarykite durų įvairiems „specialistams“ kol nepamatėte jų tarnybinių pažymėjimų (kitų dokumentų).

Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus.

Užrakinkite namų duris visais užraktais, netgi ir trumpam išeidami iš namų. Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio Jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite.

Neviešinkite internete informacijos apie brangius pirkinius ar išvykimą atostogauti. Atostogų nuotraukomis socialiniame tinkle geriau pasidalinkite grįžę. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai Jūsų nėra, jie pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės.

Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu Jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą. Pasirūpinkite automatiniu namų apšvietimu.

Saugokite nuosavas transporto priemones, paliktas prie daugiabučių ar namų, nepalikite jose brangių daiktų. Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, gal nusikaltėliai dar neišėjo. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

Kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112, jeigu Jus apvogė ar apgavo, jei pastebėjote vykdomą nusikaltimą, ar įtartinus nepažįstamus asmenis. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite