Angle down Atgal

Bibliotekos Senjorų klubo kūrybinių darbų paroda „Baltų ženklai (simboliai) rankdarbiuose“ – Šiaulių miesto gimtadieniui ir Baltų vienybės dienai

Rugsėjo šventes – 784-ąjį Šiaulių miesto gimtadienį ir per rudens lygiadienį Lietuvoje bei Latvijoje minimą Baltų vienybės dieną – Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiantis Senjorų klubas pasitinka kūrybinių darbų paroda „Baltų ženklai (simboliai) rankdarbiuose“. Spalvingi, saviti, įdomūs ne vien kūrybiniu požiūriu, bet ir pažintine lietuvių etninės kultūros prasme darbai papuošė pietiniame miesto mikrorajone, Aido g. 27, įsikūrusios bibliotekos kiemelio liepas ir iškart patraukė praeivių bei bibliotekos lankytojų dėmesį, sulaukta ir pirmųjų gerų atsiliepimų.

Jau tapo tradicija, kad keletą pastarųjų metų, pasitinkant Šiaulių miesto šventę, bibliotekos kieme Senjorų klubo narės kurdavo menines kompozicijas, kuriomis gėrėdavosi pietinės miesto dalies gyventojai. Šiemet idėja buvo tokia: edukacijų metu susipažinti su baltų simbolika ir simbolių reikšmėmis, išmegzti baltų simbolius rankdarbiuose ir jais papuošti medžius bibliotekos kiemelyje, po kuriais taip mėgsta prisėsti ir ilsėtis praeiviai ir bibliotekos lankytojai. Nuo seniausių laikų medis buvo ypatingas baltų kultūroje ir pasaulėžiūroje, tad Senjorų klubo kūrybiniais darbais gražiai įprasminama ir kita šventė – Saulės mūšio pergalę simbolizuojanti Baltų vienybės diena. Mezginiai su raišteliais – jais aprišti medžiai. Parodoje įkomponuota ir išsami informacija apie rankdarbiuose atvaizduotų simbolių reikšmes. Senjorų edukacinei-kūrybinei veiklai vadovavo menininkai Irena ir Sigitas Burneckiai. Pirmiausia klubo narės išklausė vadovų paskaitą „Baltų mitologija. Simboliai“, po to joms buvo išdalintos menininkų paruoštos simbolių schemos, pagal kurias buvo mezgami ir neriami rankdarbiai. Paroda parengta, įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Sužinok ir išmok: edukacinių renginių ciklas bibliotekoje“.

Rugsėjo 8 d. bibliotekos kiemelyje įvyko parodos atidarymo renginys, kuriame dalyvavo Baltų centro vadovė dr. Regina Kvašytė. Kalbėdama apie baltų simbolikos atspindžius parodoje, viešnia akcentavo parodos darbų tematikos ir eksponavimo vietos dermę. Taip pat ji papasakojo apie baltų simbolių terminologijos skirtumus lietuvių ir latvių kalbose ir padovanojo bibliotekai savo knygą „Tarp Lietuvos ir Latvijos: lingvistinės paralelės“. Menininkė dr. I. Burneckienė ir Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja R. Giržadienė, kalbėdamos apie moterų rankdarbius ir parengtą parodą, dėkojo joms už kruopštumą ir kūrybiškumą, geranorišką ir aktyvų dalyvavimą, įgyvendinant bibliotekos Senjorų klubo pažintines-kūrybines iniciatyvas. Ir nors pasirengimas vyko šiuo metu tokiomis neįprastomis, bendravimui ir darbui nepalankiomis sąlygomis, laikantis svarbių saugumo reikalavimų, susibūrusios drauge su gera nuotaika senjorės savo darbų paroda paminėjo miestui ir Lietuvai reikšmingas datas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite