REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Spalio 16 d. 13:38

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ir pataisos namų partnerystė – abipusė nauda

Panevėžys

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


17196

Šiuolaikinėje visuomenėje vienas iš esminių modernios, besimokančios organizacijos bruožų – bendradarbiavimu pagrįsta veikla. Kaip ir dauguma įstaigų, biblioteka negali egzistuoti viena – kuo platesni ir įvairesni jos ryšiai, tuo sėkmingesnė ir įvairiapusiškesnė veikla.Siekdama būti kuo labiau bendruomeniška įstaiga, per informacinę ir edukacinę veiklą mažinančia visų gyventojų grupių socialinę atskirtį, Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka užmezgė partnerystę su Panevėžio pataisos namais. Bendradarbiavimo sutarties dėka pasiekėme naują itin socialiai pažeidžiamą grupę.


Foto galerija:

59e473913e114.jpg
59e47392639ba.jpg
59e4739225a7e.jpg
59e473bc9dd84.jpg

Šiaurinės bibliotekos darbuotojos pakvietė nuteistąsias prisidėti prie bibliotekos inicijuotos akcijos „100 knygų – ne riba“ (kartu siekti rekordo perskaitant 100 ir daugiau lietuvių autorių knygas). Ši akcija skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Akcija paskatino nuteistąsias burtis į „Skaitytojų klubą“ ir skaityti lietuviškus kūrinius, kurių dalis atkeliauja iš Šiaurinės bibliotekos.

Spalio pradžioje pataisos namuose įvyko neformalus susitikimas su „Knygų klubo“ nuteistosiomis. Jame dalyvavo Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskienė, įstaigos direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė bei Socialinės reabilitacijos skyrius vyriausioji specialistė Aušra Janevičienė.

L. Dubauskienė, norėdama „pralaužti ledus“ bei padėti atsipalaiduoti susirinkusioms įvairaus amžiaus moterims, pirmiausia paprašė pridėjus popieriaus lapą prie veido apvesti savo bruožų kontūrus. Vėliau reikėjo parodyti autoportretą ir trumpai prisistatyti, pasakant savo vardą, paskutinę perskaitytą lietuvišką knygą, ir koks būtų pavadinimas knygos, jei tektų ją rašyti. Tai visas nuteikė linksmai ir pozityviai. Tuomet laukė gebėjimo įsiskaityti testas. Iš pažiūros paprastas, bet reikalaujantis susikaupimo, įsigilinimo ir atidumo – pavyko bene visoms. Susitikimo metu diskutuota apie skaitymo naudą ir biblioterapiją. Viena nuteistoji pasidalino savo kūryba.

Džiugina, jog per pusmetį pataisos namų moterys perskaitė 123 lietuvių autorių knygas ir nesiruošia sustoti. 2018 metų vasario mėnesį, per akcijos „100 knygų – ne riba“ pabaigtuves, Šiaurinėje bibliotekoje bus eksponuojama jų sukurtų mandalų paroda, įkvėpta perskaitytos E. Malūko knygos „Šiukšlyno žmonės“.

L. Dubauskienė ragino nuteistąsias dalyvauti „Metų knygų rinkimuose“, skaitant 2016-aisiais išleistus vertingiausius kūrinių penketukus suaugusiųjų ir poezijos leidinių kategorijose ir rinkti geriausias knygas.

Pataisos namų moterys noriai dalyvauja įvairiose gerumo akcijose – mezga, siuva, siuvinėja. Pušaloto mikrorajono vaikams ir senjorams nuteistosios numezgė 30 porų kojinių bei 90 piniginių-telefono dėkliukų. Bibliotekos darbuotojų dėka šie nuteistųjų rankdarbiai pasieks tuos, kuriems jie reikalingiausi. Įsitikinusi, jog nuteistosios sutiks prisijungti ir artėjant žiemos šventėms papuošti savo bei Pušaloto bendruomenės gyventojų langus, L. Dubauskienė paliko joms angelo trafaretą.

Taip biblioteka prisideda prie nuteistųjų užimtumo ir resocializacijos, kultūrinio aktyvumo skatinimo, padeda ugdyti ne tik skaitymo, bet ir bendravimo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo įgūdžius.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA