Angle down Atgal

Bibliotekoje vyko programos „Mokomės vieni iš kitų“ užsienio kalbų mokymai

Šiais laikais mokytis užsienio kalbų galime kiekvienas, tiek jaunas, tiek vyresnio amžiaus žmogus ir įvairiais būdais. Tradicinis mokymasis iš vadovėlių ne visuomet yra pakankamai veiksmingas ir vis dažniau jį keičia kiti metodai. Būtent dėl šios priežasties Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) sėkmingai įvyko antrieji projekto „Mokomės vieni iš kitų“ mokymai senjorams.

Mokymus pristatė bibliotekos savanorė iš Ukrainos

Susirinkusiems senjorams bibliotekos savanorė iš Ukrainos Anna Kidalova pristatė užsienio kalbų mokymosi programą „EuroTalk Interactive“ bei atskleidė naudingų patarimų, kaip lengviau mokytis kalbų, kokia yra geriausia mokymuisi skirta aplinka ir kaip teisingai pasirinkti mokymosi lygį. Jai asistavo ir pagalbą iškilusiais klausimais senjorams suteikė penkios „žinių ambasadorės“ iš Šiaulių valstybinės kolegijos.

Mokytis užsienio kalbų – ir įdomu, ir lengva

Pagrindinis šių mokymų tikslas buvo supažindinti, kaip veikia „EuroTalk Interactive“ programa ir išmokyti senjorus, kaip ja naudotis be didelių sunkumų. Šią programą sukūrė du britų vertėjai, kurių misija buvo padaryti kalbų mokymąsi ne tik paprastą, bet ir linksmą. Be to, programa ypatinga tuo, kad joje atsiskleidžia „dvigubo kodavimo“ mokymosi metodas, kada mokantis naują kalbą pateikiama ir vaizdinė, ir garsinė informacija. Tokia technika ne tik įdomi, bet ir įtraukia visas žmogaus smegenis ir pagerina informacijos saugojimo greitį.

Bibliotekoje mokytis užsienio kalbų galima kasdien

Džiaugiamės, kad į šiuos mokymus susirinko daug aktyvių užsienio kalbų norinčių išmokti senjorų. Tai tik dar kartą patvirtina, kad naujai kalbai išmokti nėra amžiaus apribojimų, tereikia tik norėti ir išdrįsti, nebijoti išmokti kažką naujo, o su programa „EuroTalk Interactive“ mokymąsis yra ne tik naudingas, bet ir smagus.

Ne tik senjorai, bet visi norintys išmokti net 7 užsienio kalbų įvairiais lygiais (nuo A1 iki C2), galite atvykti į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialą adresu Korsako g. 10, Šiauliai, Pirmadienį–Trečiadienį 11–19 val., Ketvirtadienį–Penktadienį 10–18 val. ir Šeštadienį 10–17 val.

Programa „Mokomės vieni iš kitų“, kuria siekiama padidinti bibliotekininkų darbo veiksmingumą, skatinti platesnį visuomenės naudojimąsi bibliotekos paslaugomis ir skirtingų kartų žmonių bendravimą, vykdyta Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, kartu su partneriais iš Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos, įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite