Bibliotekoje įdiegta įranga akliesiems ir silpnaregiams

Šiauliai
Tomas Pauliuščenka Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka skelbia puikią naujieną regėjimo sutrikimų turintiems lankytojams – bibliotekos II aukšto fojė įrengta speciali įranga, padedanti akliesiems ir silpnaregiams naudotis kompiuteriu, skaityti spausdintus tekstus, o prireikus juos atsispausdinti Brailio raštu.

Įranga, gauta pagal LR kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, suteikia galimybę visapusiškai tenkinti aklųjų ir silpnaregių bibliotekos lankytojų informacinius, švietimo ir kultūrinius poreikius, sudaryti sąlygas visavertiškai naudotis tiek informacijos paieška, tiek skaityti knygas, spaudą ar kitus leidinius.

ŠAVB II aukšto fojė esančiame viešosios prieigos kompiuteryje akliesiems ir silpnaregiams jau įdiegta AWS kompiuterinė programa, įgarsinanti vartotojo kompiuteriu atliekamus veiksmus. Su šia programa neregintis žmogus įgunda gana efektyviai, be pašalinės pagalbos naršyti ir dirbti kompiuteriu.

Skaityti tekstus padeda šalia įrengtas specialus skaitymo įrenginys BRUNO. Skenerio programa „BrunoMaster“ įgarsina nuskenuotą tekstą, pavyzdžiui, knygą, žurnalą ar dokumentą. Programa taip pat į garso formatą gali konvertuoti ir skaitmeninio formato (PDF, RTF, TXT) tekstus, leidžia padidinti nuskaitytą tekstą. Į garso failus konvertuotus tekstus galima įsirašyti į išorinius įrenginius, tokius kaip MP3 grotuvai, USB atmintinės, taip pat į „Android“ telefonus.

Dar viena naujovė – Brailio rašto spausdintuvas. Šis spausdintuvas suteikia galimybę teikti knygų ir kitų tekstų spausdinimo Brailio raštu paslaugą.

ŠAVB nuolat siekia būti modernia, nuolat tobulėjančia, atvira visoms visuomenės grupėms biblioteka, bendruomenių traukos centru. Todėl ši nauja įranga dar plačiau atvers bibliotekos duris rimtų regėjimo sutrikimų turintiems lankytojams, galės pasiūlyti platesnį jiems prieinamų paslaugų spektrą bei paskatins akluosius ir silpnaregius aktyviau lankytis bibliotekoje.

T. Pauliuščenkos inf.