Bibliotekoje džiaugtasi tėvo ir dukros kūryba

Utena
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sausio 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje pristatyta rašytojo Šarūno Laužadžio kūryba ir dailininkės Agnės Laužadytės-Tutlienės paveikslų paroda „Iš sielos gilumos išplaukę“. Jaukus vakaras buvo skirtas pokalbiui apie kūrybines patirtis tėvo ir dukros gyvenimuose.

Rašytojas džiaugėsi susitikimu su ignaliniečiais ir sakė, kad Ignalina yra jo vaikystės ir ankstyvos jaunystės kraštas. Čia dažnai atvažiuodavo pas močiutę, leisdavo vasaras, todėl šis kraštas liko širdžiai mielas visam gyvenimui. Š. Laužadis 1951 m. gimė Švenčionyse. Čia baigė vidurinę mokyklą, vėliau studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute, kvalifikaciją kėlė Vokietijoje, Izraelyje. Dirbo įvairiose institucijose, banke. Dalyvavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio veikloje, buvo klubo „Švenčionija“ ir ąžuolų globėjų bendrijos „Ąžuolynas“ įkūrimo iniciatorius. Teko ragauti ir žurnalisto duonos. Š. Laužadis yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys, portalo DELFI bendradarbis. Žinomiausios jo knygos „Švenčionių krašto legendos“, „Sakmės ir padavimai apie Nalšios žemę“, „Padavimai apie vietovardžius“ ir kt.

Rašytojo dukra Agnė daugiau kalbėjo apie paveikslus, nors sakė, kad ir žodinė kūryba jai miela, tačiau tam mažiau lieka laiko. Dailininkė perskaitė ir keletą savo eilėraščių, užsiminė svajojanti pradėti rašyti knygas vaikams.

Kūrybai jai lieka tik laisvalaikis, kadangi moteris baigusi ekonomikos studijas ir įgijusi mokslų daktarės laipsnį dabar dirba Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Taigi ji kaip ir tėvas protą atiduoda mokslui, o širdį – beribiam kūrybos ir fantazijos pasauliui. Dailininkės paveikslai – tai tarsi pasakos, sakmės ar vizijos. Jų suvokimas ir užkoduotos prasmės priklauso nuo kiekvieno į juos žvelgiančio vaizduotės. Kūryboje atpažįstami baltiškosios mitologijos motyvai: paukščio, medžio, žalčio simboliai. Labai daug smulkių detalių ir įdomių formų bei linijų sukuria įspūdingą vaizdą.

Ignaliniečiai šiltai sutiko kūrėjus ir su jais bendravo. Jiems įteiktos gėlės ir atminimo dovanėlės.