Angle down Atgal

Bibliotekoje – apie tai, kaip atsirado knyga „Kiborgų žemė“

Šiaurinėje bibliotekoje vyko susitikimas su portalo 15min žurnalistu Dovydu Pancerovu, 11 metų aktyviai rašančiu gynybos, kariuomenės temomis. Į biblioteką jis atvyko pasidalinti patirtais išbandymais ir pristatyti panevėžiečiams dar ganėtinai šviežią, vos prieš metus išleistą, tačiau didelio populiarumo ir kelių tiražų sulaukusį debiutinį savo bestselerį „Kiborgų žemė“.

Jautriame, atvirame ir įtraukiančiame karą mačiusio autoriaus liudijime, ne skaičiais ar faktais, o jausmais perteikiamas karo žiaurumas bei pavojus. Tarsi trileryje, kuriame kiekvienas skaitytojas gali pasijusti atsidūręs fronte, nušviečiamas liepsnojantis Maidanas ir karo krečiami Ukrainos rytai. Tuo pačiu, tai pasakojimas apie žmogaus, patekusio į tokią situaciją, išgyvenimus, patirtis, jausmus.

„Prieš ketverius metus sausio pabaigoje, atostogaudamas gimtajame mieste, sulaukiau kolegos skambučio ir netikėto pasiūlymo skristi į revoliucijos apimtą Kijevą. Atrodė, jog tai bus pašėlęs nuotykis, todėl nedvejodamas sutikau. Tą patį vakarą išvykau ir jau kitą dieną atsidūriau Ukrainos sostinėje tarp kelių metrų aukščio barikadų ir kaukėtų, šarvinėmis liemenėmis, lazdomis ginkluotų žmonių“, – prisiminimais dalinosi autorius.

Rašytojas teigė troškęs savo akimis pamatyti tikrą karą, tačiau buvęs visiškai nepasiruošęs tokiai patirčiai ir laukusiems išbandymams. „Išvykau su džinsais ir sportbačiais, kuprinėje turėjau higienos priemonių, kvepalų ir nešiojamą kompiuterį. Tuomet realiai nesupratau į kokią padėtį pateksiu, nepagalvojau, kad gali prireikti šiltų drabužių, šarvinės liemenės ir šalmo...“, – kalbėjo D. Pancerovas.

Žurnalistas, praleidęs Ukrainoje apie savaitę, ten sugrįžo dar ne kartą. Rengė reportažus, fiksavo chaosą, suirutę, revoliuciją ir sukilėlių pergalę.

Iš karo zonų grįžus į Lietuvą, D. Pancerovo laukė sunki kasdienybė, teko vis iš naujo išgyventi karo patirtis ir sukrėtimus, prireikė net psichologo pagalbos. „Man reikėjo atitrūkti nuo matytų įvykių, vaizdų, pamiršti sudėtingus išgyvenimus, todėl nusprendžiau viską sudėti į knygą. Tai buvo savotiška mano išpažintis“, – prisipažino autorius.

Pasak D. Pancerovo, faktas, jog knyga taip graibstoma – pirmasis tiražas išpirktas vos per kelias dienas, tapo malonia staigmena.

Beje, visas už knygą gautas pelnas bus skirtas laisvalaikio erdvėms Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione įrengti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite