Angle down Atgal

Biblioteka virtualiai: nuo rašymo kursų iki susitikimų

Pandemijos laikotarpis palietė daugelį svarbių sričių, ne išimtis ir biblioteka. Norint kuo labiau prisitaikyti prie esamos situacijos, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2021 m. vykdė virtualių kūrybinių veiklų kupiną projektą „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“.

Išleista istorijų ir komiksų rinktinė

Sukamoji projekto ašis buvo kūrybinis rašymas ir šio kursai tėvams. Daugiau mėnesį laiko vyko virtualūs istorijų kūrimo mokymai tėvams ir komiksų piešimo pamokėlės vaikams. Privačioje grupėje, socialiniame tinkle „Facebook“, daugiau nei 30 šeimų pasinėrė į kūrybos nuotykį. Paskaitas vedė ir patirtimi dalijosi žurnaliukų vaikams „Kutis“ ir daugybės vaikiškų knygelių autorė Ilona Bakšė. Komiksų pamokėles vaikams paruoši bibliotekoje įsikūrusio Komiksų centro (K. Korsako g. 10) darbuotojai. Išklausius visą kursai tėvai su vaikais buvo pakviesti sukurti savo istorijas, iliustruojant jas komiksais. Net 10 unikalių istorijų sugulė į istorijų ir komiksų rinktinę „O kai aš mažas buvau“. Tai ne tik pasakojimai, kaip suaugusieji leido laiką vaikystėje be išmaniųjų technologijų, bet ir kūrybinės šeimų kartu sukurtos istorijos. Džiugu, jog į projekto veiklas įsijungė ne tik tėvai su vaikais, bet ir dėdės, tetos su dukterėčiomis, močiutės su anūkais. Kūrybinės veiklos ne tik užtikrino linksmą laiko praleidimą, bet ir gerino tarpusavio santykius, ugdė kūrybiškumą. Su išleistu leidiniu „O kai aš mažas buvau“ bus galima susipažinti visuose bibliotekos padaliniuose bei interneto svetainėje www.smsvb.lt.

Kūrybiškumo ugdymas per patirtis

Projekto „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“, finansuoto Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis, metu vyko net du susitikimų ciklai, skirti tėvams bei vaikams. Rašytojos Rasa Borodina, Viktorija Guseinova bei Ilona Bakšė su tėvais dalijosi patirtimi apie patį rašymo ir kūrimo procesą, iškylančius iššūkius. Kalbėtasi apie kelią nuo ketureilio juodraštyje iki kūrinio knygoje, apie įkvėpimo šaltinius bei teksto svarbą ugdant vaikus. Tuo tarpu susitikimų su leidyklomis metu moksleiviai susipažino su realia knygų išleidimo eiga. Leidyklų „Vaiga“ ir „Jotema“ atstovės papasakojo su kokiais iššūkiais ir procesais susiduria leidyklų darbuotojai, kiek laiko trunka kūrinio išleidimas nuo teksto iki patekimo į knygynus. Projekto „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“ metu taip pat sukurta virtuali metodinė medžiaga „Kūrybinis rašymo žemėlapis“, kuria pasinaudoti gali visi bibliotekos lankytojai. Tai leidinys skirtas susipažinti su rašymo būdais ir metodais, įkvėpimo paieškomis ir teisingu teksto pateikimu, iliustracijomis.

Kūrybinės dirbtuvės gyvai ir virtualiai

Ypatingas dėmesys skirtas ne tik tėvų kūrybiško rašymo ugdymui, bet ir vaikų prasmingam ir kūrybiškam laisvalaikio praleidimui tiek bibliotekoje, tiek namuose. Projekto vykdymo metu sukurti net 5 edukaciniai kūrybinių dirbtuvių – eksperimentų filmukai, kurie bus patalpinti bibliotekos „Youtube“ kanale. Tai 5 skirtingos veiklos, kurias šeimos lengvai gali atlikti namuose: nuo sapnų gaudyklės gamybos iki eksperimentų su virtuvėje visų turimomis priemonėmis. Vieną iš veiklų – pasigaminti unikalų knygų skirtuką – moksleiviai buvo pakviesti pamėginti ir bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10). Panaudojant tą patį skirtuko pagrindą ir keletą skirtingų detalių buvo pagaminta daugybė įvairiaspalvių gyvūnų skirtukų, kuriuos vaikai iškart pradėjo naudoti skaitant knygas.

Projektas „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“ bendroms veikloms pakvietė net kelių skirtingų kartų žmones (vaikus, tėvus, senelius, anūkus, dėdes, tetas bei dukterėčias ir sūnėnus). Tai vienas pirmųjų projektų, kuris beveik visiškai paremtas virtualiomis veiklomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite