Biatlonininkas T. Kaukėnas prestižinėje olimpinių žaidynių rungtyje finišavo 30-as

Lietuva

Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančių 23-iųjų žiemos olimpinių vyrų biatlono 15 km bendro starto lenktynėse sekmadienį lietuvis Tomas Kaukėnas užėmė paskutinę - 30-ąją - vietą.

Olimpinėse bendro starto lenktynėse, kuriose dalyvauja 30 geriausių sportininkų, lietuvis startavo pirmą kartą istorijoje.

Olimpiniu čempionu tapo 29-erių metų prancūzas Martinas Fourcade'as. Jis turėjo įveikti du baudos ratus ir finišavo per 35 min. 47,3 sek. Po labai atkaklios kovos ir fotofinišo antrąją vietą užėmė 29-erių metų vokietis Simonas Schemppas (1 baudos ratas). Trečias finišavo norvegas Emilis Hegle Svendsenas (+11,2 sek.; 2 baudos ratai).

M. Fourcade'as šiose olimpinėse žaidynėse iškovojo antrąjį aukso medalį, o iš viso tai yra jau ketvirtasis jo auksinis olimpinis apdovanojimas.

27-erių metų T. Kaukėnas šaudykloje suklydo penkis kartus ir nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 10,7 sek.

Lietuvos biatlonininkas Pjongčange sprinto rungtyje užėmė 17-ąją vietą, o persekiojimo lenktynėse pasiekė geriausią rezultatą Lietuvos biatlonininkų istorijoje ir buvo 13-as. 20 km asmeninėse lenktynėse jis liko 78-as.

Latvis Andrejus Rastorgujevas (+3.00,1; 3 baudos ratai) liko 28-as.