REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Kovo 20 d. 16:32

Besivienijantis verslas kovoja už darbo vietų išsaugojimą ir teikia pagalbą medicinos sektoriui

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


122121

Šalyje paskelbtas karantinas keičia gyvenimo modelį, darbo principus ir atnešė nemažai sumaišties visai bendruomenei. Sunkius išbandymus tenka atlaikyti verslo sektoriui, tačiau žinios – labai optimistiškos. Verslininkai telkiasi, suremia pečius, stengiasi padėti vieni kitiems, visuomenei ir medikams, o svarbiausia – išsaugoti darbo vietas. Apie tai šiandien praneša Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) prezidentas Vytis Lembutis.

„Didžioji dalis verslo bendruomenės prisitaikė prie esamų pokyčių jau pirmą savaitę ir pakeitė įprastus darbo principus. Kita dalis tą daro kaip tik šiuo metu. Labiausiai skauda dėl tos bendruomenės dalies, kuri negali dirbti nuotoliniu būdu. Kai kurie patiria daug nuostolių ir, natūralu, kyla klausimas kaip mes prisidedame, kaip Vyriausybė prisideda prie šių sąlygų stabilizavimo, verslo aplinkos gerinimo. Vienas iš didžių darbų – intensyvios derybos su Vyriausybe dėl finansinio ir ekonominio plėtros plano tobulinimo“, - sako Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) prezidentas Vytis Lembutis.

Rūmų asociacija dalyvauja LRV posėdžiuose, kuriuose turi galimybę išsakyti nuomonę nuo Šiaulių ir Telšių verslo dėl priimtinų priemonių.

Verslas tikisi naudotis valstybės ekonomikos skatinimo plano priemonėmis. Jame numatoma, kad Valstybė solidariai padės darbdaviams išsaugoti darbo vietas bei suteiks mokestines lengvatas verslui. Bendra numatytų priemonių apimtis siekia apie 2,5 mlrd. Eurų, be to, Vyriausybė planuoja padidinti skolinimosi limitą – patvirtinus projektą ji galės papildomai pasiskolinti 5 mlrd. Eurų. Plane nurodoma, kad valstybė solidariai padės verslui išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams.

ŠPPAR vykdė verslininkų apklausą Šiaulių ir Telšių regionuose ir klausė pačių verslininkų kas svarbiausia jiems.

6.png

„Dauguma jūsų pasisakėte, kad pirmiausia norite išsaugoti visus darbuotojus. Tas be galo džiugina ir esame už tai labai dėkingi. Norime prisidėti prie jūsų pastangų, matome, kurios vietos labiausiai skaudamos ir stengsimės jas palengvinti“, - dėkingumo neslepia V. Lembutis.

Apklausa parodė, kad didžioji dalis įmonių tikisi kreditų grąžinimo atidėjimų, mokėjimų už elektrą, šildymą, dujų tiekimą ir kt. atidėjimų, mokesčių atidėjimo sutartu grafiku be delspinigių. Taip pat verslas tikisi naudotis paskolų ir INVEGA garantijų fondo pagalba.

Dėl pagalbos tariamasi ne tik su Vyriausybe, bet ir su vietinėmis savivaldybėmis. Iš jų, kaip rodo apklausa, verslininkai tikisi nekilnojamojo turto ir žemės nuomos bei žemės mokesčių atleidimo ar terminų atidėjimo. Rūmai teikia konsultacijas ir rengiasi išduoti Force Majeure aplinkybes patvirtinančias pažymas.

Prezidentas Vytis Lembutis džiaugiasi ir už pavienes įmones, kurios rodo didelę iniciatyvą ir prisideda prie Šiaulių ir Telšių sveikatos apsaugos problemų sprendimo, remia įvairiomis priemonėmis ir skatina medikus neprarasti ūpo, nenuleisti rankų.

„Tokių įmonių tikrai turime. UAB „Laurema“, UAB „Ruvera“, UAB „Jupojos technika“ ir daug kitų. Džiaugiamės tokiais iniciatyviais mūsų verslo atstovais. Esame nusprendę atidaryti paramos sąskaitą, į kurią bus galima pervesti paramos lėšas būtent Šiaulių ir Telšių sveikatos apsaugos problemoms spręsti – būtiniausiai įrangai, medicininėms priemonėms ir, galbūt, medicinos darbuotojų paskatoms“, - vardija ŠPPAR prezidentas.

Vytis Lembutis visiems verslininkams dėkoja už nelengvą ir intensyvią pirmąją karantino savaitę.

„Optimizmas, kuris matosi versle, tikrai jaučiamas ir visuomenėje. Norisi paprašyti ir toliau judėti ta linkme, nenuleisti rankų, nepasiduoti. Tikiu, kad viską padarysime, kai veiksim kaip bendruomenė“, - ragina V. Lembutis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA