Angle down Atgal

Bešeimininkių kačių šėrykla atsidūrė „podukros“ vietoje

Prieš kelerius metus Jurbarko mieste, Kudirkos gatvėje bešeimininkėms katėms įsteigta šėrimo aikštelė atsidūrė podukros vietoje. Lyg ir reikalinga, bet per mažai naudinga.

Kelių gyvūnų mylėtojų iniciatyva išprašyta vieta Jurbarko naujamiesčio pakraštyje savo pagrindinės funkcijos – mažinti bešeimininkių kačių populiacijos skaičių – kaip parodė laikas, neatlieka, nes neatsiranda norinčių ir galinčių tinkamai vykdyti čia apsigyvenusių kačių kastraciją ir jų sveikatos stebėseną, kaip to reikalauja savivaldybių, įgyvendinančių gyvūnų globos organizacijų rengiamas bešeimininkių kačių kastravimo programas, nustatyta tvarka. Tokią tvarką turi patvirtinusi ir Jurbarko savivaldybė, tačiau joje nėra numatyta organizacijos ar asmenų, kas tas bešeimininkes kates įsipareigoja šerti, prižiūrėti ir kastruoti. Savivaldybė pagal prisiimtą tvarką numato ir skiria vietą šėryklai, o visa kita paliekama gyvūnų globėjams-savanoriams, kurie turėtų nuolat prižiūrėti ir tvarkyti šėrimo vietą (surinkti pašaro likučius, šiukšles, indus ir kt). Tačiau vien nuo maitinimo ir priežiūros kačių populiacija nemažėja, o lėšų kastracijai neatsiranda, tad svarstoma panaikinti 2017 m. priimtą sprendimą šėryklą panaikinti arba iškeldinti į kitą vietą. Priežastis – gyventojų nesutarimai dėl kačių naudos ir žalos. Vieni reikalauja iškeldinti, nes katės trikdo ramybę, platina ligas ir smarvę, o kiti, priešingai – ragina palikti viską kaip yra, išlaikyti šėryklą, nors ir nevykdant kastracijos.

Beje, dėl tų pačių gyventojų nesutarimų bešeimininkių kačių šėrimo vieta ir buvo įrengta. Gyvūnų mylėtojai ir globėjai buvo savarankiškai įrengę šėryklas po savo daugiabučių balkonais, tačiau dėl to kilo konfliktai su kaimynais, kurie ir kreipėsi į savivaldybę, kad padėtų spręsti šį klausimą. Taip ir gimė mintis prisijungti prie gyvūnų gerovės programos, įrengiant vietą šėryklai, bet dabar jau matoma, kad sprendimas konfliktų nenuramino. Bešeimininkių kačių naujamiestyje tik dar labiau padaugėjo, o su jomis – tų pačių nusiskundimų.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Mūsų laiko“ numeryje (2020 05 29).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite