Angle down Atgal

Beržuose – Vasaros fiesta

Gausus būrys Dotnuvos seniūnijos Beržų kaimo gyventojų bei svečių šeštadienio popietę rinkosi į kaimelio parką, mat čia vyko tradicinė vasaros šventė, šiemet pavadinta Vasaros fiesta. Šiais metais kaimelio šventė virto tarptautiniu renginiu, kuriame neliūdėjo nė vienas čia apsilankęs. Fiesta sulaukė ir būrio garbių svečių.

Vis didėja

„Labai malonu, kad tiek daug žmonių susirinko į mūsų šventę. Per tą laikotarpį, kiek aš esu su jumis, tai, ko gero, didžiausias žmonių susiėjimas. Šiemet kartelė užkelta labai aukštai, mat šventėje dalyvauja ir Lenkijos kolektyvai.

Kėdainių rajone vyksta Lenkų kultūros dienos, o vienas iš koncertų vyks būtent mūsų kaime. Labai tuo džiaugiuosi, kuo daugiau žmonių, tuo geriau. Smagu, kad visų veidai taip švyti, kad jūs visi esate nusiteikę šventiškai, viltingai. Mes visi kartu galime labai daug pasiekti. Visi kartu esame labai stiprūs“, – kalbėjo Beržų bendruomenės asociacijos pirmininkė Birutė Jomantaitė.

Veiklos netrūko

Šventėje veiklos netrūko nei dideliam, nei mažam. Ir jaunų, ir vyresnių laukė kūrybinis užimtumas – buvo pinami ir dėliojami kilimai iš visko, ką davė gamta, buvo gaminama natūrali trąša.

Vaikučių laukė didelis pripučiamas batutas bei daugybė žaidimų ir atrakcijų. Veikė ir Beržų kaimo gyventojų amatininkų paroda. Taip pat buvo vaišinamasi tradicine sriuba, kaimo moterų gamintais vaisių ir daržovių kokteiliais.

„Jeigu jau atėjai čia, veikti tikrai yra ką. Stengėmės, kad veiklos būtų įvairaus amžiaus žmonėms. Ir koncertas, ir pramogos, ir vaišės, ir edukacijos. Ko daugiau žmogui gali reikti? Čia visko yra“, – šypsojosi bendruomenės aktyvistė Audronė Martišienė.

Puiki bendruomenė

Beržų bendruomene džiaugiasi ir vyresni, ir jaunesni jos nariai. Pakalbinti kaimelio gyventojai neslėpė džiaugsmo, kad bendruomenė aktyvėja, daugėja veiklos jaunimui.
„Mūsų kaimas tikrai gyvas. Tokią šventę suorganizuoja mūsų bendruomenė. Žinoma, kiek gali prisideda ir žmonės, bet Birutės vadovavimas tikrai duoda savo. Moteris išmano, ką daro ir tai yra puiku. Mes prisidėsime ir palaikysime tokią pirmininkę. Smagu, kad Beržų vardas paskutiniu metu skamba tikrai garsiai“, – džiaugėsi vietos gyventojas Virgilijus Bitautas.

Svečių delegacija

„Beržų kaimo bendruomenę aplankė ir pagerbė Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis bei jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

„Labai smagu, kad šventė sutraukia tiek daug dalyvių. Reiškia, kad ji reikalinga žmonėms. Šventė įdomi, yra ką pamatyti, ko paklausyti. Šiemet Beržai tikrai aukštai kartelę užkėlė. Džiaugiuosi už juos“, – kalbėjo P. Aukštikalnis.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite