Angle down Atgal

Bendruomenių forume – naudinga informacija apie procesus, kurie tampa pokyčių priežastimi

2019 m. rugsėjo 6 d. Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Laura Popovienė, Šauklių kaimo bendruomenės pirmininkė Renata Jankauskienė dalyvavo projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ Bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ renginyje, sukvietusiame įvairias bendruomenes, menininkus, kūrybininkus, kuratorius iš visos Europos.

Bendruomenių forumo organizatoriai suteikė galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir diskusijose, dalintis savo patirtimi ir bendruomenine praktika, atrasti naujus įkvėpimus ir užmegzti vertingus ryšius.

Pirmoje forumo dalyje pranešėjai dalinosi patirtimi, kaip jiems sekėsi išsiaiškinti gyventojų poreikius.

Klaipėdietė Inga Urbonaitė-Vadoklienė bendruomenių forume skaitė pranešimą tema „Kaip pakviesti žmones norėti pokyčių? Poreikių analizė per patirties dizaino prizmę“. Kaune jau viešėjusi lenkė Iza Rutkowska forume dalinosi asmenine patirtimi, kaip sukurti erdves įtraukiant jos naudotojus ir atsižvelgiant į gyventojų poreikius. Lietuvoje gyvenantis socialinio verslo konsultantas iš Didžiosis Britanijos Phil Tulba dėstė, kaip identifikuoti poreikius ir sustiprinti resursus, kurie egzistuoja bendruomenėse. Dar vienas forumo dalyvis iš Lietuvos – Ramūnas Navickas – pristatė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų patirtį ir veiklos perspektyvas.

Popiet forume vyko praktinis užsiėmimas „Pokyčių matavimas bendruomenėse“. Gauta daug naudingos informacijos, sužinoti metodai bendruomenės poreikių analizei ištirti, užmegztas kontaktas, padėsiantis identifikuoti vietos resursus.

Bendruomenių forumas buvo skirtas visiems, kurie nori veikti bendruomenėse ar jau vykdo veiklas jose, domisi meninių ir kūrybinių bendruomeninių procesų kuravimu ar fasilitavimu, bendruomeniniais menais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite