Angle down Atgal

Bendruomenė neliko abejinga akcijai „Spalvotas pavasaris“

Jau 10 metus Lietuvoje vyksta graži akcija „Spalvotas pavasaris“, kurios metu siuvame, mezgame, neriame galvos apdangalus, riešines kepurytes onkologinėmis ligomissergantiems vaikams, paaugliams ir suaugusiems.

Onkologinės ligos – viena aktualiausių visuomenės sveikatos problemų, tad iniciatyva reikalinga ir svarbi – numegztos kepuraitės pridengia dėl chemoterapijos nuplikusias galvas ir neleidžia sergantiems išsiskirti iš bendraamžių, o riešinės ir kojinytės šildo chemoterapijų metu šąlančias rankas ir kojas.

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka kaip ir kasmet, taip ir šiemet dalyvavo šioje kilnioje iniciatyvoje ir tapo gerumo tiltu tarp sergančiųjų ir juos palaikančiųjų. Kovo – gegužės mėnesiais skelbėme akcijos pradžią, kviesdami bendruomenę padovanoti savo rankų darbo kepurę, kojinytes ar kitą reikalingą, mielą rankdarbį vėžio užkluptiems žmonėms. O dabar džiaugiamės rezultatais ir norime padėkoti visiems prisiėjusiems.

Nors šiemet sulaukta kiek mažesnio panevėžiečių susidomėjimo akcija, visgi atsirado pakankamai geradarių,panorusių sušildyti pavasarį onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Į kvietimą atsiliepė pavieniai „Šaltinėlio“, Šiaurinės, Viešosios bibliotekų bei vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ skaitytojai, bibliotekos kolektyvas. Prisijungė ir lopšelis-darželis „Aušra“ bei Panevėžio pataisos namų moterų bendruomenė, atnešusi didžiulę siuntą kepurėlių, keletą kojinyčių, riešinių. Prie kruopščiai sukurtų rankdarbių nuteistosios ligoniukams pridėjo ir nertų angeliukų, origami technika sukurtų gėlių žiedų bei žaismingų atvirukų, kuriuose sugulė palinkėjimai bei padrąsinimo žodžiai: „greičiau sveikti“, „stiprybės“, „laimės“, „būti laisvu ir neprisiklausomu“, „gražios ateinančios vasaros“ ir kt.

Per du akcijos mėnesius panevėžiečiai numezgė ir nunėrė 72 vienspalves bei margas, medvilnines, linines, švelnios vilnos kepurėles. Numegzta 2 porų kojinyčių, 5 riešinės. Paaukoti ir 22 ritinėliai siūlų. Taip pat sunešta 11 atvirukų, 9 nerti angeliukai, 15 origami technika sukurti tulpių žiedai ir 1 origami vaza. Iš viso suskaičiavome 137 vienetus lauktuvių. Tikime, kad bendruomenės narių rankomis pagamintos kepurytės šildys ir puoš sveikstančius.

Už dalyvavimą nuoširdžiai dėkojame miesto bendruomenei, savo skaitytojams ir visiems, nelikusiems nuošalyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite