Angle down Atgal

Bendros pajėgos įsuks miesto gimtadienio sparnus

Šiais metais Gargždų miesto gimtadienio šventės biudžetas septynis kartus mažesnis nei pernai, kai šventėme 765-ųjų metų jubiliejinę sukaktį. Tačiau organizatoriai neabejoja, kad ir su mažesniais resursais pavyks įsukti šventės linksmybes it vėjo malūnėlius, kurie bus neatsiejamas gimtadienio atributas.

Rėmėjų neatakavo

Gargždų kultūros centro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė pastebėjo, jog Gargždų miesto gimtadienis žymi ne tik miestui svarbią sukaktį, bet ir vasaros sezono pradžią, tai atspindi ir pasirinktas šūkis „Labas, vasara!“ „Atlikome gyventojų apklausą, kurioje vietoje jie norėtų švęsti, rezultatai akivaizdžiai bylojo, kad prioritetą gyventojai teikia Gargždų Minijos slėniui. Tad nusprendėme ten ir organizuoti renginius“, – pasakojo K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė. Laikinai kultūros centro direktorės pareigas einanti Asta Vaičiulienė akcentavo, jog Gargždų miesto gimtadienis yra visų šventė, todėl labai smagu, kad prie organizacijos aktyviai prisideda Sporto centras, Gargždų miesto bendruomenė. Daugiau iniciatyvos, pavyzdžiui, puošiant miestą ji pasigenda iš švietimo sektoriaus.

Anot organizatorių, šiemet miesto gimtadienis išskirtinis tuo, kad nebuvo kreiptasi į rėmėjus dėl finansinės pagalbos. Pernai buvo jubiliejiniai metai, tad buvo negailima pramogoms ir pan. Vien Savivaldybė buvo skyrusi 60 000 Eur, papildomai buvo gauta rėmėjų lėšų, o šiemet gimtadienio sąmata – 10 000 Eur. „Kadangi sukaktis neapvali, nusprendėme leisti didžiosioms bendrovėms „pailsėti“ nuo mūsų prašymų. Žinoma, labai džiaugiamės, kad mus tradiciškai remia informaciniai rėmėjai, taip pat turime šiek tiek smulkiųjų rėmėjų“, – dėkodama sakė A. Vaičiulienė.

Ekskursijoje – žydų istorija

Gimtadienis prasidės jau gegužės 31 d. 17 val. Gargždų kultūros centre bus atidaryta vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo paroda „Vasaros sapnas“. 17 val. jau kone visiems pažįstama gidė iš Gargždų Monika Vasylienė kviečia visus į ekskursiją „Žydiškieji Gargždai“. Vienas iš šios idėjos vystytojų, Gargždų miesto bendruomenės narys Vytautas Čeledinas paaiškino, jog ekskursija norima parodyti, kad Gargždai – daugiakultūris miestas, kuriame gyveno ir gyvena įvairių tautybių žmonės. Šįkart orientuotasi į žydus.

„Kviečiu prisijungti tiek vyresnio amžiaus žmones, tiek vaikus. Tempas nebus greitas, be to, kas pavargs, bet kuriuo metu galės baigti ekskursiją. Žydų tema yra labai aktuali, ekskursiją pradėsiu nuo Gargždų autobusų stoties, akcentuosiu, kuo žydų bendruomenės gyvenimas buvo išskirtinis pasienio mieste. Analizuosime jų socialinę, politinę, ekonominę situaciją palaipsniui pereinant ir prie skausmingiausio etapo – holokausto. Daug kalbėsime bendrąja prasme apie žydų kultūrą, nueisime ir prie Minijos tilto, prie kurio statybų yra prisidėję žydai, bet ne Gargždų. Ypač laukiu vaikų, nes ekskursijos pabaigoje planuoju protmūšį, kurį neabejotinai nugalės tas, kas atidžiausiai visko klausysis per ekskursiją“, – užsiminė Gargždams duoklę jau ne kartą atidavusi gidė M. Vasylienė.

19.30 val. M. Prekevičiaus krepšinio aikštelėje, už „Minijos“ kino teatro, buvusios žydų sinagogos teritorijoje, vyks „Rakija Klezmer Orkestar“ klezmerių muzikos koncertas.

Linksmybės Minijos slėnyje

Šeštadienį šventė vyks Gargždų Minijos slėnyje. Parke jau nuo 10 val. šurmuliuos prekybininkų mugė. Nuo 13 val. prasidės vaikų menų festivalis, kuriame pasirodys talentingi miesto ir rajono vaikai, kolektyvai. Bus pastatytos dvi scenos, taip siekiant suvaldyti pasirodančiųjų srautus. Vienoje scenoje bus visa reikalinga aparatūra dainuojantiesiems, o kitoje be trikdžių galės pasirodyti šokėjai. Tuo pačiu metu slėnyje bus siūloma daug pramogų mažiesiems: veiks kūrybinės dirbtuvėlės, bus galima pasidaryti vasariškas šukuosenas, tapyti ant veidukų, o kur dar batutų, burbulų pūtimo ir kitos atrakcijos. Specialiosios tarnybos: policija, greitoji medicinos pagalba, karininkai taip pat tradiciškai pristatys savo darbo priemones, įvairią techniką.

Kol kas neaišku, ar įvyks Gargždų miesto garbės piliečio apdovanojimai, nes naujai išrinkta Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nėra patvirtinusi naujos sudėties atrankos komisijos. Be to, komisijos patvirtintą kandidatą turi palaiminti ir Klaipėdos rajono savivaldybės taryba. Dėl laiko stokos tai bus sudėtinga padaryti.

Vakare numatomas grupės „The Voiceless“ koncertas, taip pat „X faktoriaus“ nugalėtojos Iglės koncertas bei Martyno Kavaliausko su gyvo garso grupe pasirodymas. Dangų nušvies gimtadienio fejerverkas, o po to tęsis linksmybės – diskoteka su DJ po atviru dangumi.

Sekmadienį numatoma daugybė sporto renginių, kuriais rūpinasi Gargždų sporto centras. Šiemet gimtadienio dalyviai bus supažindinti ir su diskgolfo žaidimu, vyks jo pristatymas, žmonės bus konsultuojami ir galės išvysti parodomąją profesionalų programą. „Disk­golfą gali žaisti ir vaikai, ir senjorai – amžiaus ribų nėra“, – užtikrino Sporto centro direktorius V. Liutikas.

ĮDOMU

  • 1 000 Eur – atlikėjos Iglės pasirodymas;
  • 2 000 Eur – M. Kavaliausko su gyvo garso grupe pasirodymas;
  • 800 Eur – grupė „The Voiceless“.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite