Angle down Atgal

Bendri tikslai sutelkė vaikų gerove besirūpinančias organizacijas

Raseinių rajono savivaldybės ekspertai ir vadovai Andrius Bautronis, Edmundas Jonyla, Kęstutis Užemeckas dalyvavo tarpinstitucinio bendradarbiavimo posėdyje, kuriame su suinteresuotomis organizacijomis diskutavo opiomis socialinės apsaugos temomis.

Posėdžio metu aptarta galimybė lankstesniu grafiku teikti pagalbą šeimoms, patiriančioms socialinę riziką. Taip pat įvertinta, kad per 2020 m. iš šeimų buvo paimta 20 vaikų, kurių 15 paimta laikinam laikotarpiui, o dėl likusiųjų pradėtas teisminis procesas.

Pastebėta, kad absoliuti dauguma atvejų, kai vaikai yra paimami iš šeimų, lemia besaikis tėvų alkoholio vartojimas. Liūdna tiesa, kad velnio lašai pražudo šeimas, daužo vaikų likimus, todėl šeimų gerovės siekiančios organizacijos imasi sprendimo – lankstesnio darbo grafiko, leisiančio lankyti socialinę riziką patiriančias šeimas.

„Drauge su kitomis institucijomis esame pasirengę taikyti efektyvius sprendimus, suteiksiančius realią pagalbą socialinę riziką patiriančioms šeimoms“,- teigia Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

Aktyvinama kova su narkotikų vartojimu

Susitikimo metu nepabijota įvardyti didėjančią problemą – narkotinių medžiagų vartojimą jaunimo gretose. Alkoholio vartojimas jaunimo gretose taip pat išlieka mūsų dienų rykšte, tačiau organizacijos yra pasirengusios konkrečiomis priemonėmis kovoti su esamomis problemomis. Vienas metodų – skatinti aktyvų tėvų dalyvavimą tėvų susirinkimuose. Šio metodo pranašumus pastebi ir policijos pareigūnai.

„Vaikus turi auginti tėvai, o ne valstybė. Būtent jie yra atsakingi už savo vaikų ateitį, tačiau mes galime ir norime bendradarbiauti, teikti kvalifikuotas konsultacijas tėvams, o geriausias būdas to pasiekti yra tėvų susirinkimai. Šio formato plėtra leistų efektyviau apsaugoti vaikus nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo“,- įsitikinęs Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Artūras Košikas.

Geroji praktika mokyklose

Posėdyje taip pat pastebėta, kad būtina plėsti Ariogalos gimnazijoje ir kitose ugdymo įstaigose vykdomą gerąją praktiką - dalinimąsi informacija su pareigūnais, pranešimus apie galimą narkotinių medžiagų vartojimą mokyklose. Šiuo atveju didelė atsakomybė tenka mokykloms. Jų drąsa įvardyti realias problemas gali apsaugoti vaikus, padėti kurti gražesnę ir kilnesnę visuomenę.

Susitikime dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės ekspertai ir vadovai, Raseinių pagalbos šeimai namų, Socialinių paslaugų centro, Švietimo pagalbos tarnybos, vaiko teisių bei policijos atstovai. Dėkojame jiems už bendras pastangas siekti Raseinių krašto žmonių gerovės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite