Angle down Atgal

Bendrajam priėmimui besibaigiant. Kokios tendencijos ryškėja?

Bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas artėja prie pabaigos, rugpjūčio 22 ir 23 dienomis bus pasirašomos jau paskutinio – papildomo – etapo studijų sutartys.

Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programos visų bendrojo priėmimo etapų metu stojančiųjų prašymuose nurodytos 3058 kartus, iš jų net 811 – pirmuoju prioritetu. Vis tik ne visi pageidavusieji galėjo dalyvauti konkurse: vieni nebuvo laikę valstybinių egzaminų, kurie reikalingi stojant į valstybės finansuojamą vietą, kitų konkursinis balas buvo nepakankamas (šiemet stojančiųjų į kolegijas balas turi būti ne žemesnis kaip 2). Tokiu būdu iš visų pateiktų ŠVK pageidavimų tik 53 proc. tenkino minimalius reikalavimus.

Nors kasmet stojimo į aukštąsias mokyklas reikalavimai griežtinami, ŠVK sėkmingai formuoja savo kontingentą, šiais metais jau pasirašyta 391 studijų sutartis su būsimaisiais pirmo kurso studentais, iš jų 209 – valstybės finansuojamų studijų.

Daugiausia studijų sutarčių pasirašyta Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo programose (po 42), Buhalterinės apskaitos (39), Gamybos ir logistikos vadybos (31), Kosmetologijos (29), Automobilių techninio eksploatavimo (22) studijų programose. Daugiausia valstybės finansuojamų vietų studijų sutarčių pasirašyta Buhalterinės apskaitos ir Socialinio darbo (po 24), Gamybos ir logistikos vadybos bei Informacinių sistemų technologijos (po 22) studijų programose.

Įstojusiųjų į valstybės finansuojamas vietas konkursiniai balai buvo 2,0–6,6 ribose. Studijų sutartis su Kolegija pasirašė du „šimtukininkai“ – asmenys, iš valstybinio brandos egzamino surinkę maksimalų balų skaičių.

Sėkmingai suformuotos akademinės grupės naujose ŠVK studijų programose: tai Odontologinė priežiūra bei Gamybos ir logistikos vadyba.

Papildomo bendrojo priėmimo etapo metu į ŠVK pakviesti dar 69 asmenys, iš jų 44 – į valstybės finansuojamas vietas. Tikimasi, kad visi pakviestieji priims kvietimus ir laiku atvyks pasirašyti studijų sutarčių.

Skaičiuojama, kad nuo rudens į ŠVK gretas įsilies apie 500 pirmo kurso studentų.

Iš viso akademinės grupės suformuotos 16-oje ŠVK studijų programų. Iki studijų metų pradžios į visas programas tęsiamas tiesioginis priėmimas, Priėmimo tarnyba (el. p. priemimas@svako.lt, tel. (8 41) 52 50 51, (8 41) 52 37 69, mob. 8 615 97 114) veikia ŠVK centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai), maloniai kviečiame konsultuotis ir rugsėjį pradėti studentiškoje aplinkoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite