Angle down Atgal

Benamio nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje anksčiau teisti penki šiauliečiai: M. D., M. A., T. R., M. Š. ir R. R. buvo kaltinami įvairiais nusikaltimais: dėl chuliganiškų paskatų bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu, fizinio skausmo sukėlimu, viešosios tvarkos pažeidimu. Kaltinamųjų amžius – nuo 20-ies  iki 39-erių metų. Bylą išnagrinėjo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija.   

Nustatyta, jog šis nemenką atgarsį visuomenėje sukėlęs nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų liepos pabaigoje Šiaulių miesto pietinėje dalyje. Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad minėti vyrai vasaros vakarus leisdavo minėtame rajone vartodami alkoholį viešoje vietoje arba prie vieno iš barų. Vieną vakarą 20-metis M. D. ir 39-erių R. R. prie butelio sugalvojo surasti pažįstamą benamį, kuris vieną iš jų neva buvo apvogęs. Tą patį vakarą netoliese pamatę benamį vyrai jį suspardė ir paliko. Dar kitą vakarą jau didesnė vyrų kompanija vakarą leido bare. Nuo alkoholio apsvaigę sugėrovai sugalvojo susirasti tą patį benamį ir vėl jį pamokyti. Savo auką jie surado netoliese ir  vienas po kito benamį ėmė mušti. Vyras buvo mušamas rankomis į įvairias kūno vietas, spardomas. Sugebėjusį pasišalinti benamį kaltinamieji susekė ir toliau mušė, o po to spruko iš įvykio vietos. Pro šalį ėję žmonės iškvietė greitąją medicinos pagalbą, tačiau nukentėjusysis nuo patirtų sužalojimų po kelių dienų ligoninėje mirė. Byloje buvo pateiktas nukentėjusiųjų 6 tūkstančių eurų civilinis ieškinys.

Kaltinamieji T. R., M. D. ir M. A. savo kaltės neneigė, jie taip pat tvirtino, kad auką mušė ir kaltinamasis M. Š. Viešosios tvarkos pažeidimu kaltintas R. R. teisme taip pat neneigė, jog nukentėjusiajam sudavė kelis kartus.

Šią bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog nusikaltimas įrodytas pačių kaltinamųjų, liudytojų parodymais, ekspertų išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Teismas taip pat konstatavo, jog benamis nužudytas M. D., M. A., T. R. ir M. Š. bendrais veiksmais. Mirtini buvo keturi nukentėjusiajam suduoti smūgiai.

Teismas M. D. už viešosios tvarkos pažeidimą, fizinio skausmo sukėlimą ir nužudymą pripažino kaltu ir skyrė jam 9 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, M. A. už viešosios tvarkos pažeidimą, nužudymą paskirta 9 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 1700 eurų bauda, T. R. už viešosios tvarkos pažeidimą, nužudymą paskirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė, M. Š. už viešosios tvarkos pažeidimą, nužudymą teismas paskyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę. R. R. už viešosios tvarkos pažeidimą teismas nubaudė laisvės atėmimu vieneriems metams. R. R. anksčiau paskirta kardomoji priemonė – suėmimas panaikinta ir jis paleistas teismo salėje.

Teismo sprendimu nukentėjusiajai priteisti solidariai iš M. D., M. A., T. R. ir M. Š. 805 eurų turtinei ir 3000 eurų neturtinei žalai atlyginti, Šiaulių teritorinei ligonių kasai šie nuteistieji turės atlyginti 1476 eurus už aukos gydymą.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.         

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite