Angle down Atgal

Belgijoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujausio varianto koronavirusu atvejis Europoje

Belgija penktadienį pranešė apie pirmąjį atvejį, kai Europoje buvo patvirtinta pandeminio koronaviruso naujausio varianto infekcija – ji buvo nustatyta iš užsienio grįžusiam nuo COVID-19 nepasiskiepijusiam asmeniui.

„Turime atvejį, kuris, kaip dabar patvirtinta, [yra nulemtas] šio varianto“, pavadinto B.1.1.529 ir pirmąkart atrasto Pietų Afrikoje, per spaudos konferenciją pranešė belgų sveikatos apsaugos ministras Frankas Vandenbroucke (Frankas Vandenbrukė).

Užsikrėtusiam asmeniui infekcija buvo patvirtinta testu lapkričio 22 dieną. Anksčiau jis nebuvo sirgęs COVID-19, pridūrė ministras, bet daugiau detalių nepateikė.

Iškilus Belgijos virusologijos specialistas Marcas Van Ranstas (Markas Van Ranstas) per „Twitter“ parašė, kad šis asmenuo lapkričio 11 dieną parvyko iš Egipto.

F. Vandebroucke nurodė: „Privalu pakartoti, kad tai yra įtartinas variantas – nežinome, ar šis variantas yra labai pavojingas.“

Vis dėlto ministras atkreipė dėmesį, kad „dėl visa pikta“ Europa stabdo skrydžius iš pietinių Afrikos valstybių.

„Taigi, [laikomasi] visokeriopo atsargumo, bet nepanikuokite“, – sakė jis ir pridūrė, kad situaciją analizuoja Belgijos COVID-19 rizikos vertinimo grupė .

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite