Bėgime Anykščiuose tempą diktavo svečiai

Utena

Tradiciniame, jau 54-ąjį kartą organizuotame „Anykščiai - Puntuko akmuo - Anykščiai“ bėgime, kuris vyko šį pirmadienį, pagrindinėje 12,3 km distancijoje nugalėjo vilnietis Dovydas Stašys ir Austė Janušauskaitė.

Nors gegužės 1-oji pradžia nelepino savo pavasariška šiluma, tačiau kiek vėsesnis oras puikiai tiko beveik 300-ams bėgikų, kurie savo jėgas išbandė penkiose skirtingose distancijose.

Dalyvių ir žiūrovų gretose netrūko žinomų atletų. Bėgikus ir ypač savo auklėtinius nuoširdžiai palaikė geležiniu žmogumi vadinamas Vidmantas Urbonas. Triatlono treneris iš Panevėžio į Anykščius atvyko su gausiu auklėtinių būriu. Žinomas ultratriatlono meistras praėjusį penktadienį balandžio 28-ąją minėjo savo 59-ąjį gimtadienį. „Geriausios dovanos - auklėtinių progresas ir jų pasiekimai“, - šypsojosi triatlono legenda.

Tai ne vienintelė žinoma sporto asmenybė, kuri džiaugėsi bėgikų startais. Nugalėtojus ir prizininkus sveikino ir kiekvieną trasoje palaikė Lietuvos olimpiečių asociacijos nariai, jos prezidentė, olimpinė čempionė Lina Kačiušytė, olimpiniai čempionai Robertas Žulpa ir Angelė Rupšienė, taip pat olimpiečiai Romualdas Bitė, Birutė Šakickienė, Vidas Bičiulaitis ir Kazimiera Strolienė.

Progų V. Urbonui pasidžiaugti netrūko. Jo auklėtiniai dažnai lipo ant prizininkų pakylos.

Štai Titas Pumputis po šeštadienį Panevėžyje vykusios B. Abramaičio triatlono taurės, kurioje elito grupėje užėmė trečią vietą, jėgų turėjo ir pirmadienio startui Anykščiuose. Čia elito grupėje lipo ant apdovanojimų pakylos užėmęs trečią vietą (45 min. 32 sek.).

Absoliučioje įskaitoje trečią vietą užėmė patyręs Dainius Gorskis iš Panevėžio (44.05). Daugelio anykštėnų džiaugsmui, antrąją vietą užėmė trasos šeimininkas 21-erių Gytis Krivickas, distanciją įveikęs per 44 min. 2 sek.

Jį kiek daugiau nei pusantros minutės aplenkė 26-erių vilnietis Dovydas Stašys, kuris nuotolį įveikė per 42 min. 36 sek.

Moterų grupėje pagrindinę distanciją sėkmingai įveikė pasaulio ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva - 59 min. 11 sek. Ji elito grupėje užėmė trečią poziciją.

Antrą vietą elito grupėje užėmė mažeikietė Milda Zubavičienė - 57 min. 53 sek. Absoliučioje įskaitoje trečioji vieta atiteko šiaulietei Daliai Lukošienei (54.50), antrą vietą užėmė jonavietė Sonata Galvydienė (54.44).

Pergale Anykščiuose džiaugėsi Kaune studijuojanti, iš Telšių kilusi 21-erių Austė Janušauskaitė (54.04).

„Gėda prisipažinti, pirmą kartą aplankiau Anykščius ir nebuvau mačiusi Puntuko akmens, tačiau likau maloniai susižavėta gražiu, išpuoselėtu kraštovaizdžiu, išsaugotu gamtos paveldu. Laimėti nesitikėjau, tačiau kaip kiekvienas bėgime dalyvaujantis žmogus, tikiesi kuo geresnio rezultato. Jei nuoširdžiai, labai norėjau patekti į trejetuką ir taip sau dar kartą įrodyti, jog įdėtos pastangos atsiperka“, - po bėgimo šypsojosi A. Janušauskaitė.

„Bėgti sekėsi neblogai, nors buvo akimirkų, kai atrodė, jog mano tempas „nepakankamas“, buvo minčių „o jeigu atbėgsiu blogai“, tačiau tokias mintis nuviju, nes turi įtakos psichologinei pusiausvyrai, kuri ilgesnėms distancijoms būtina. Savo tikslą įgyvendinau, nors vis dėlto pasiektas maksimumas buvo netikėtas“, - pridūrė 54-ojo bėgimo Anykščiuose nugalėtoja.

26-erių vilnietis Dovydas Stašys jau pirmaisiais metrais atsiplėšė nuo varžovų ir visą distanciją diktavo tempą.

„Anykščiuose startavau antrą kartą, prieš porą metų likau ketvirtas. Šiemet pavyko užlipti ant apdovanojimų pakylos aukščiausio laiptelio. Pernai gydžiausi traumą, o šiemet tai vienas pirmųjų mano startų. Trasa šiek tiek pasikeitusi, tačiau įdomi, kartu ir nelengva, ji nėra lygi, yra pakilimų, nedidelių nuokalnių. Po kelerių metų pertraukos vėl smagu laimėti“, - po apdovanojimų džiaugėsi D. Stašys.

4 km distancijoje nugalėjo Panevėžio triatlono klubo narys Lukas Prokopavičius (14.08), jo klubo draugas Tadas Sereika užėmė trečią vietą (15.14). Tarp panevėžiečių įsiterpė antrą vietą iškovojęs Modestas Zauka iš Obelių (14.34).

Merginų įskaitoje tempą diktavo viešnios iš Panevėžio: nugalėjo triatlono klubo narė Evelina Tomkevičiūtė (16.08), antrą vietą užėmė panevėžietė Patricija Mingėlaitė (18.38), trečia liko Karolina Lukšytė (19.47).

2,3 km distancijoje nugalėjo Eimantas Zanizdra (Šiaulių raj., „Lukas“) - 9 min. 30 sek., o merginų įskaitoje pergale džiaugėsi Gintarė Kvietkauskaitė iš Antazavės miestelio (11.29).

1,2 km distancijoje pirmas finišavo Klaudijus Kačkis iš Šiaulių rajono (5.08), o mergaičių įskaitoje nugalėjo Viltė Morkūnaitė (5.54) iš Anykščių rajono.

Renginys prasidėjo nuotaikingu 300 m pačių mažiausiųjų bėgimo šventės dalyvių startu. Kai kam tai buvo debiutinės varžybos bėgimo trasoje, o šį startą ilgai prisimins ne tik jo dalyviai, bet ir emocionaliai savo atžalas palaikę tėveliai.

Renginį stebėjo ir ypatingas svečias - tai šio bėgimo pradininkas 77-erių Jonas Pajarskas.

„Smagu, kad Anykščius atranda vis gausesnis Lietuvos bėgimo bendruomenės būrys. Renginį papuošė olimpiečių atvykimas, manau, jaunimui tai puiki motyvacija siekti sporto aukštumų. Smagu, kad solidžiausias šalies bėgimo tradicijas turintis renginys gali pasigirti ir savo unikalia trasa, ir vis gausėjančiomis bėgikų gretomis“, - teigė anykštietis J. Pajarskas.

Per lyderių apdovanojimą specialūs prizai įteikti greičiausiems anykštiečiams. Jais tapo Gytis Krivickas ir Viktorija Vaičiūnaitė. Gausiausios komandos prizas atiteko klubui „Troškūnietis“.

54-ajame „Anykščiai - Puntuko akmuo - Anykščiai“ bėgime skirtingose distancijose savo jėgas išbandė beveik 300 bėgimo entuziastų.